הדברה אורגנית

 

הדברה אורגנית - בעונת הקיץ, כל בני האדם במדינת ישראל סובלים מנוכחות של מזיקים וחרקים אשר מגיחים לבית שלהם לאור החום. בשנים קודמות, הדברה כימית הייתה מבצעת את המיגור של המזיקים.

 

הדברה כימית עושה שימות ברעלים ובחומרים שמסבים נזק לכל הסביבה, במידה ומדובר בילדים ובמידה ומדובר ובאופן כללי לסביבה הירוקה.

 

בשל זאת, בני אדם ממעיטים להשתמש בה. אבל במציאות העכשווית, קיימת הדברה אורגנית אשר משתמשת בחומרים טבעיים ושלא מסבים נזק לסביבה בלבד.

 

ההבדל בין הדברה אורגנית לבין הדברה כימית בא לידי ביטוי שהחומרים שמשתמשים בהדברה אורגנית הם לא פוגעים בסביבה או בבני אדם, ואין משתמשים בכלל בחומרים רעילים כימיים. הדברה אורגנית משתמשת בחומרים טבעיים, תמצית צמחים, ומשמנים אשר מחסלים רק את המזיקים ואינם מסבים נזק בסביבה. 

 

מה הכוונה בהדברה אורגנית?

הכוונה בהדברה אורגנית היא כי ההדברה האורגנית מיועדת לכל מי שלא רוצה לחוות נזק מחומרי הדברה הכימיים. בכל רחבי תבל, והן במדינת ישראל, הדברה אורגנית הינה המלה האחרונה.  הדברה אורגנית אל מול תיקנים יעילה ביותר ולא נופלת מן הדברה כימית.

 

הדברה אורגנית מבצעים בשלושה שלבים. קודם כל, מרססים. כאשר המדביר ירסס בחומרי הדברה אורגניים את כל האזורים שבהם עשויים להימצא התיקנים כמו למשל - בארונות האמבטיה והמטבח, מאחורי האסלה, מתחת לכיורים, בפינות החדרים וכיוצא בזאת.

 

לאחר מכן ימרח המדביר ג'ל אורגני. את הג'ל הינו ימרח באזורים אסטרטגיים, הנדונים לפורענות, כמו לדוגמה - בפתחי הביובים, בחדרי הנוחיות, בפינות הדירה וכיוצא בזה.

 

המזיקים נמשכים לריח המיוחד של הג'ל, טועמים ממנו ונכחדים. לסיום, המדביר יפזר מלכודות עם פיתיונות לא רעילים. במידה וישובו המזיקים, הינם יילכדו במלכודות וימוגרו.

מה כוללת הדברה אורגנית?

הדברה אורגנית כוללת, בשל שהינה מבוססת על חומרים טבעיים, הינה נחשבת להדברה הכי בטוחה - גם לבני אדם וגם לסביבה. ההדברה האורגנית נוחה יותר לביצוע מההדברה הכימית.

 

במצב של הדברה אורגנית לא נדרש לאפסן בצורה כל שהיא מוצרי מזון, לבצע פינוי של הדירה, לחכות עד שתאוורר הדירה יותר מדי זמן וכיוצא בכך. משמעותי כי תבינו  שהדברה אורגנית הוכיחה עצמה במהלך שנים רבות ואפשר להיווכח  בוודאות כי האפקטיביות שלה אינה פחותה מכל מיני הדברות כימיות.

 

באילו חומרים מומלץ להשתמש להדברה אורגנית?

הדברה אורגנית מהווה מושג ששגור בפי של המון בני אדם, אותם בני אדם מתכוונים במרבית המצבים להדברה עם רמת רעילות מועטה לאנשים או להדברה בטיחותית יותר כמו בהדברה אורגנית למשל, בעצם, מושג זה וכן הדברה ירוקה הינם שווים האחד למשנהו והכוונה של הלקוחות היא בדיוק אותה הכוונה – מדובר בשימוש של חומרים ידידותיים וללא ריח וללא סכנה לאנשים, לטף ולחיות מחמד.

 

החומרים שמומלץ להשתמש להדברה אורגנית הינם חומרים אשר מפיקים מן הצמחים – רעלן זה מכונה פרטרואידים. חומר זה במרבית המצבים מאפשר כניסה לבית בתום שעה אחת לאנשים, לתינוקות בתום שעתיים), ובין שבע לשתים עשרה שעות לחיות מחמד.

 

נגד איזה מזיקים הדברה אורגנית אפקטיבית?

הדברה אורגנית אפקטיבית כנגד מנעד רב של מזיקים, לרבות - ג'וקים, נמלים, דגי כסף, כיני יונים וכיוצא בזאת. אפשר לחסל באמצעותה את מרבית מזיקי הגינה , באמצעות ביצוע הדברה אורגנית וטבעית, לבטל את הצורך בחומרי הדברה או את השימוש בכימיקלים. עובדה זאת עשוה להיות משמעותית ביותר עבור בריאותם של בני אדם האוכלים את המזון מהגינה שלהם.

 

האם הדברה אורגנית מסוכנת לחיות מחמד ולילדים?

הבעיה עם חיות מחמד נעוצה בכך שהינם בעלי נטייה לדחוף את האף שלהם לאזורים שהינם אין אמורים להיכנס אליהם. במידה, לדוגמא, והמדביר נדרש לפזר רעלים נגד מכרסמים, חיות המחמד עשויות לאכול אף הן מאותם רעלים ולסבול מנזק רב לבריאותם. 

 

בשל כך המדביר יעשה שימוש בתיבות האכלה, שבהם קיימים חורי כניסה קטנים למכרסמים ובתוכם נחבאים הרעלים. חיות המחמד אינן יוכלו לגשת לאותם פיתיונות רעילים, ובאופן הזה בעצם נמנע מהם כל הסבת נזק לבריאותם.

אף ילדים, באותו אופן כמו חיות מחמד, בעלי נטייה להתעניין בכל דבר שאינו מוכר להם, אבל הבעיה עמם הינה רבה עוד יותר. הילדים עשויים להרים חפצים, כגון - תיבות האכלה ולשחק איתם, דבר אשר כדאי להימנע ממנו ככל האפשר.

 

בשל כך, שהמדביר יבצע הדברה בדירה שלכם עם ילדים, הוא יבכר להשתמש בפיתיונות ג'ל. את הג'ל הם מיישמים במקומות גבוהים שלילדים אין גישה אליהם, כמו לדוגמה - בפינות שצמודות לקיר בשיש שבמטבח, או גם בתוך חריצים וחורים קטנטנים במכשירים חשמליים, שאליהם הילדים אינם עשויים אפילו להכניס את האצבעות שלהם.

 

האם הדברה אורגנית יקרה יותר מהדברה רגילה?

נוכח המחיר הרב ביותר של חומרי הדברה, בהם עושים שימוש בחברת הדברה אורגנית, ההדברה אכן תעלה לכם יותר, ברם אין באופן ניכר. התמורה של ההדברה האורגנית בוודאי תשתלם לכם.

 

העלות עבור הדברה אורגנית רבה מאשר הדברה קונבנציונלית בשיעור של רק עשרים וחמישה אחוז. אך המחיר הזה  זניח ומחזיר את עצמו באופן הזה שהינו ממעיט ביותר את הצ'אנס ללקות בהרעלה ובהתפתחות מחלות לשנים הקרובות.

 

תוך כמה זמן אפשר להיכנס לבית לאחר הדברה אורגנית?

השאלה תוך כמה זמן אפשר להיכנס לבית לאחר הדברה אורגנית נתונה למחלוקת בין כל מיני מדבירים מקצועיים. הדעה הרווחת כי במציאות העכשווית אפשר להיכנס לבית לאחר הדברה אורגנית בתום רק שעה אחת. יחי התפתחות הטכנולוגיה. 

 

האם יש אחריות על הדברה אורגנית?

שאלת המיליון דולר – האם יש אחריות על הדברה אורגנית, זוכה למענה חיובי בהחלט - להדברה אורגנית ולהדברת תיקנים מתקבלת על ידי המדביר אחריות עד שנה מעת ביצוע ההדברה האורגנית. כמו כן, הדברה אורגנית כנגד נמלים ופשפש המיטה תזכה אתכם באחריות עד שישה חודשים.

 

מה המחיר של הדברה אורגנית?

מחיר הדברה אורגנית הינו החל ממאה תשעים ותשעה ₪. כפי שמתרחש בהדברה סטנדרטית, באופן זה אף בהדברה אורגנית, מחיר ההדברה תלוי בגודל השטח המודבר.

 

לפעמים הדברה אורגנית יכולה לעלות קמעה יותר מהדברה רגילה. מומלץ שתבצעו סקר שוק ותבחנו את הפרשי המחירים בין חברות ההדברה השונות.