הדברה ביולוגית

 

הדברה ביולוגית - הדברה ביולוגית מיטבית עבור הכחדת מזיקים, מכרסמים, חולדות ועכברים, מעופפים- הדברת יתושים וזבובים ועוד כל מיני חרקים, תוך כדי שמירה על עקרונות של איכות הסביבה. הדברה ביולוגית מושתתת על שימוש ביצורים ובטפילים שאפקטיביים לאנשים ובאופן הזה הינה מסייעת להילחם בחרקים מזיקים.

 

הדברה זאת הינה אופטימלית בבתים פרטיים, בבנייני מגורים, במשרדים וכן בשטחים חקלאיים. המשמעות הפיננסית של ההדברה הביולוגית מוערכת במאות מיליוני ₪ כל שנה והדברה זו זוכה להצלחה בכל רחבי תבל.

בהדברה ביולוגית אין משתמשים בכל סוג של חומר בעל פוטנציאל להסבת נזק. הדברה זו מחליפה את השיטות הקונבנציונאליות והמסורתיות של ריסוס חומרים כימיים ורעילים, אשר מזהמים מי תהום, יוצרים קשיי נשימה ומהווים סכנה עבור חיות מחמד, תינוקות וקשישים.

 

הדברה ביולוגית מהווה את ההיתכנות היחידה הרלוונטית בשביל שטחים חקלאיים מניבים. אל מול שיטות הדברה מסורתיות, אשר בהן מושם הדגש הוא על תוצאות רק לטווח הקצר, הדברה ביולוגית מצליחה להשיג יעילות שאין כדוגמתה אף בתום כמה שבועות, חודשים ולפעמים אף המון שנים.

 

הדברה ביולוגית מהווה מענה אופטימלי כאשר היבול החקלאי רגיש ביותר למגע עם חומרים שמכילים כימיקליים או רעלים. ההדברה הזאת מחזירה לטבע את שיווי המשקל שהופר בשל התערבות אנושית, הדברה ביולוגית תורמת למיגור כמויות רבות של מזיקים והינה נתמכת באמצעות ארגונים של איכות הסביבה.

על ידי ניסיון מקצועי של חברות הדברה ביולוגית, אפשר למצוא פתרון טבעי לכל בעיית מזיקים. בין השאר, הדברה ביולוגית משתמשת בחרקים לשם צמצום ההשפעה הנגטיבית של זבוב המנהרות שמסב נזק לפרחים ולפירות, או מנצלת את הנוכחות של צרעות טפיליות, אשר מטילות את הביצים שלהן בתוך רימות הזבובים ומסבות לייבוש שלהן.

 

מה זה הדברה ביולוגית?

ראשיתה של ההדברה הביולוגית בהדברת יתושים דרך דגי גמבוזיה ודג בצלוס ישראלי. אותם דגים החלו לפעול, על מנת להדביר יתושים בהכוונת אנשים. בעשור האחרון התרחשה תאוצה של ההדברה הביולוגית בפרט בחקלאות, תחום בו השתמשו בהדברה בשיטות אקולוגיות כמו למשל על ידי זבובי פירות וחרקים טורפים ולא באמצעים כימיים אשר מסבים נזק לאנשים ולסביבה.

 

כמו כן, קיימות הדברות ביולוגיות שמונעות פטריות ומינים של חיידקים – אך הדברות אלו מאופיינות כנדירות יותר.במציאות העכשווית, הדברה ביולוגית הינה אף הדברה אורגנית, הדברה אשר מיוצרת מחומרים רק מן הטבע, אשר בה משתמשים מדבירים לריסוס בדירות ובכל מיני חללים, כדי למגר מזיקים.

 

להדברה ביולוגית יש משמעות כלכלית ופרקטית. השיטה הזאת מייתרת את הדרישה של חומרים כימיים ובשל כך חוסכת המון כסף למשק. הדבר ביולוגית לא מהווה גורם מסוכן לאנשים ולסביבה והעלות הרבה, אל מול שיטות הדברה שונות מחזירה את ההשקעה בתוך זמן מועט.

 

חרף העובדה כי צריך להיאזר בסובלנות לשם השגת התוצאות האידיליות של הדברה ביולוגית, הינה עדיין ההדברה הכי רצויה באמצעות גורמים מוסדיים, בתי חולים וגופים הממליצים על פעולות מנע להרחקת מזיקים מאזורים אורבניים או משטחים חקלאיים.

בנוסף לכך, ההדברה הביולוגית הינה בטוחה יותר מכל היתכנות שונה. הבטיחות שלה אינה באה על חשבון היעילות שלה ולפעמים מתבקשת סינרגיה של עוד שיטות הדברה, ברם התפקיד של מדביר מקצועי הינו למצוא את המתכון המתאים לסוג המזיקים והשכיחות שלהם בשטח.

הדברה ביולוגית חייבת להתבצע בטמפרטורה המתאימה וברמת הלחות הטובה ביותר אף בשביל המזיקים והן בשביל הטפילים. אנשי מקצוע בתחום ההדברה הכימית עשויים להמליץ לכם על שימוש מיטבי בשיטה הביולוגית ולחסוך זמן, כסף ומשאבים בשבילכם. זאת ועוד, השימוש בשיטה זאת מצריך הקפדה יתרה לשם מניעת זליגה אל שטחים שלא מחייבים הדברה.

החומרים הטבעיים המשמשים לביצוע הדברה ביולוגית כוללים, למעט חרקים אף בקטריות, מינרלים וצמחים והנטייה הטבעית שלהם היא להמשיך ולהתפשט. צריך לבלום את זה על ידי עשיית שימוש בחומרים אורגניים ועל ידי ידע מוקדם והגדרת מטרות.

 

הדברה ביולוגית בחקלאות

המעבר מהדברה כימית הרגילה לממשק של הדברה משולבת, אשר כוללת הדברה ביולוגית וכימית, הינו מהלך עיקרי בתחום הגנת הצומח שנועד לאפשר התמודדות מושכלת אל מול פגעים בגידולים חקלאיים, תוך כדי הפחתת השימוש בתכשירי הדברה בתוצרת החקלאית.

הנברנים הם מזיקים לחקלאות המשתמשים בקרקעות חקלאיות כבית גידול מאוד נוח ובין הגידולים החקלאים מתפתחות אוכלוסיות צפופות, המסבות לנזקים משמעותיים. הנברנים מכרסמים את בית השורשים, את קליפת צוואר השורש או את תחתית הגזע, ובאופן הזה הינם עשויים להסב נזק, החל מעיכוב ההתפתחות ועד לחיגור ולתמותת העץ.

האמצעי היחיד להדברת נברנים, שניצב כעת בידי מגדלי גידולי שדה ומטעים, הינו פיזור פיתיונות של גרגרי חיטה מורעלים, אבל כיסוי הקש של גידולי הכיסוי מונע כניסה של רוב גרגרי הפיתיון אל הקרקע, שם פעילים המכרסמים, ואפקטיביות ההדברה פוחתת למדי.

 

יתרה מזאת, המון מטעים הינם מטעים אורגניים, שאין להשתמש בהם ברעלים, ובשל כך גוברת הבקשה להדברה ביולוגית על ידי עופות דורסים. העוף הדורס, המתאים ביותר למטרה זאת, הינו התנשמת.

 

הדברה ביולוגית של מכרסמים

בשנים קודמות היה מקובל לבצע הדברת מכרסמים על ידי רעל, אבל עתה המצב השתנה לחלוטין וקיימות הרבה שיטות לביצוע הדברת מכרסמים ירוקה בצורה אפקטיבית, שמחזיקה מעמד לטווח הארוך.

 

קיימים בני אדם אשר יתורו אחר הדברה ירוקה נגד מכרסמים, על מנת להימנע מהסבת סבל למכרסמים, במצב הזה יהיה עסקינן אודות הדברה על ידי מלכודת שהינה הומנית, אשר תתפוס את המכרסמים כאשר הם עדיין חיים ואין תסב להם נזק בתהליך הלכידה. 

 

קיימים כל מיני סוגי מלכודות, שאין עונים להגדרה של הדברת מכרסמים ירוקה ובשל לכידת המכרסמים הם עשויים למות או להיפצע קשה. השימוש בחלק מסוגי המלכודות האלו גם מאופיין כאכזרי בפרט, כאשר התהליך של תפיסת המכרסמים יסב להם המון סבל כאשר הינם ייתפסו בתוך המלכודת או יידבקו אליה בלי כל היתכנות לזוז, עד שהם ימותו מפאת רעב או מפאת התייבשות.

 

מה היתרונות של ההדברה הביולוגית?

ההדברה הביולוגית מהווה סוג של שיטה אפקטיבית וחסכונית, בטיחותית ובריאותית עבור הדברה של צמחים טפילים, חרקים מזיקים וכיוצא בזה. בשיטה הזאת, אשר לפיה מגייסים משאבים טבעיים למאבק אל מול כל מיני מזיקים, בצורה אשר מפחיתה את אוכלוסייתם, מושגות תוצאות טובות ביותר.

מקובל להשתמש בשתי שיטות של הדברה ביולוגית – עם התערבות אנושית יזומה ובלעדיה. קודם כל, הטבע עושה את שלו על ידי האויבים הטבעיים אשר נמצאים בו ונמצאים במרחב המחיה ובשטחי הגידול של המזיקים הפוטנציאליים. דבר נוסף, מדובר בשיטה שבה נעשה לפעמים שימוש בכל מיני סוגים של ציוד חקלאי, אנשים יוזמים כל מיני פעולות של הדברה.

 

מדוע כדאי להעזר בחברה מומלצת להדברה ביולוגית?

כדאי להיעזר בחברה מומלצת להדברה ביולוגית מכיוון שהיא עשויה להציע לכם כל מיני שיטות של הדברה, קיימים מדבירים אשר מעדיפים לרסס חומרים כימיים, אבל קיימות חברות הדברה שמבצעות הדברה ירוקה.

לשיטת ההדברה הירוקה קיימים המון יתרונות בשבילכם ובשביל הסביבה. מדובר בהדברה בטוחה יותר. חברת ההדברה המומלצת תעשה שימוש בחומרים בעלי רעילות מועטה, וכל החומרים בהם היא משתמשת מאושרים ונמצאים בפיקוח הדוק באמצעות המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות.

 

מה מחיר הדברה ביולוגית?

מחיר הדברה ביולוגית הינו החל ממאה תשעים ותשעה ₪. חברות הדברה רבות יציעו לכם מחירים משתלמים ואטרקטיביים במשך כל עונות השנה.

 

כדאי לכם לבצע סקר שוק, ובאופן הזה יהיה באפשרותכם להיווכח איזו חברת הדברות ביולוגיות מציעה לכם את המחירים הטובים והמשתלמים ביותר.