מדביר ברעננה

 

הדברה ברעננה – ייתכן שפלשו מזיקים לדירה שלכם, נהנים מן המזון שלכם, תוך כדי כך שהם מסבים לכם לחוסר תיאבון.  הדברת מזיקים יכולה להיות הרעיון הטוב ביותר בשבילכם כעת. או שהנכם מתיישבים על הכורסה ומבכים את רוע מזלכם.

יש בני אדם במצבים כאלו שתוהים מה הינם היתרונות והחסרונות של הדברה ברעננה. ככלות הכל, להיפטר ממזיקים שמא לא נראה חשוב, נכון? היתרונות של הדברה הינן שמזיקים נושאים מחלות. מכרסמים, לדוגמה, משמידים עד עשרים אחוז מאוכלוסיית התבואה בעולם בכל שנה, כמה מיליארדי טונות. 

 

מדביר ברעננה – קיימים אף חסרונות להדברת מזיקים על ידי מדביר ברעננה. אמנם זה נראה רעיון טוב להשמיד את כל המזיקים כאשר הנכם מבחינים בהם, אבל קיימים בני אדם שעשויים להבין שמזיק אחד אינו יביא את כל חבריו. בשל כך, במידה וקיים בבית שלכם רק מזיק אחד, שמא לא הגיוני לבצע הדברה. כמו כן, ריסוס מזיקים מצריך הוצאה רבה.

קיימים מזיקים העמידים בפני קוטלי חרקים שכיחים ומבקשים מספר ריסוסים ופיקוח מתמיד על המקום, על מנת להרחיקם. יש חברות להדברה שמשתמשות בכימיקלים רעילים, על מנת לחסל מזיקים שמזיקים גם לדברים החיים וגם לסביבה. 

 

כמה עולה להזמין הדברה ברעננה?

הדברה ברעננה עולה החל ממאתיים ₪.

 

איך לוודא שעכברים לא יחזרו אחרי הדברה ברעננה?

על מנת לוודא שעכברים לא יחזרו אחרי הדברה ברעננה, יש לנקוט בכמה פעולות - סגרו את כל החורים לאורך החלק החיצוני על ידי חומרים מומלצים להגנת מכרסמים. שימו לב במיוחד לדלתות, לחלונות ולפתחי האוורור. תקפידו על ניקיון הגינה שלכם – תסירו את ערימות הפסולת, הבלגן והזבל מסביב לגינה שלכם. 

גנים ועצי פרי עשויים להוות משיכה אמתית למכרסמים. במידה ויש לכם עצי פרי, הורידו באופן קבוע פרי זרוק מהאדמה. שמרו על העץ גזום, על מנת למנוע כתמי מסתור למכרסמים. במידה והמכרסמים אינם יכולים להשיג מזון, לא קיים עוררין על כך כי אין להם סיבה לרצות לפלוש לדירה שלכם.

אל תותירו אוכל יושב בבית שלכם ובסביבתו. וודאו כי פחי הזבל ומזון לחיות מחמד אטומים כהלכה בפחים אטומים למכרסמים. אף  חולדות והן עכברים נמנעים מניחוח של הנענע. עליכם לשתול נענע בחצר שלכם ולשפשף שמן מנטה בתוך הדירה לאורך קורות עליית הגג ואזורים אחרים בהם חוויתם נוכחות של מכרסמים.

גם השארת כמה עלי נענע מיובשים עשויה לסייע. הורידו ערימות של פסולת, בהיקף של הגינה. שתלו שיחים מינימום שלושה מטרים מבניינים. מרחבים אלה מספקים בתי גידול בטוחים למכרסמים. גנים ועצי פרי עשויים להוות משיכה אמתית למכרסמים. במידה ויש לכם בגינה עצי פרי, הורידו בצורה קבועה פרי זרוק מהאדמה.

שמרו על העץ גזם, על מנת למנוע כתמי מסתור למכרסמים. החילו שומר חולדות על העצים שלכם באמצעות אבטחה של פיסת מתכת בגובה שני מטר, סביב גזע העץ שלכם. בגינה, שמרו עליו בלי נוכחות של מזון רקוב ומקומות מסתור.

שתלו את בני משפחת הנענע בחצר שלכם ובסביבתה על מנת להרתיע את המזיקים. אפשר אף לרסס שתן טורפים (כגון שועל) סביב הגן כגורם המרתיע. בדרך כלל, תוכל למצוא זאת בחנות הגן המקומית שלכם בצורת אבקה והן בצורת נוזל.

 

כדאי שתיבנו קיר – אין הדבר מחייב קיר גדול, או גם קיר ממש. יצירת מחסום באורך בן שני מטר של מלט או סלע כתוש משמש גורם מרתיע נוסף לעכברים ולחולדות. הקפידו על הניקיון – במידה והמכרסמים לא ימצאו מזון, לא קיים עוררין על כך כי לא תהיה להם סיבה לרצות לפלוש לדירה שלכם.

אל תשאירו אוכל יושב בנכס שלכם ובסביבתו. וודאו כי פחי הזבל ומזון לחיות מחמד מכילים היטב פחים אטומים למכרסמים. חיות המחמד, הלא הן החתולים, מהווים הרתעה מופלאה עבור הרחקת מכרסמים מחוץ לגינה שלכם ואף להרחקה שלהם מן הדירה שלכם. החתולים אינם עשויים להיות טובי לב והם מצוינים עבור הפחדת עכברים וחולדות. הריח שלהם לבדו משמש כגורם מרתיע.

 

האם הדברת דירה ברעננה תעזור למנוע כניסת ג'וקים לבניין?

אחת מן הדרכים הראשיות אשר בהן חודרים התיקנים האמריקאים אל הדירה שלכם הינה דרך הביוב, ובשל כך הדברת ג'וקים שתתבצע פעם בשנה, עשוי למנוע את הנוכחות שלהם במשכנכם היקר.

במידה והנכם דרים בדירה פרטית, כדאי לכם לכלול בהדברה השנתית אף הדברת תיקן אמריקאי בביוב. במידה והנכם דרים בבניין, עליכם לוודא כי וועד הבית שלכם מבצע את הדברת הג'וקים בביוב פעם בשנה. הדברת דירה ברעננה תעזור למנוע כניסת ג'וקים לבניין בהחלט.

 

האם ניתן להזמין מדביר מומלץ ברעננה מהיום להיום?

נמלים וכל מיני תיקנים אינם יוצרים קשר טלפוני ואינם שולחים הודעת טקסט כאשר הינם מתעתדים להסב נזק לדירה שלכם, עובדה אשר מעניקה לכם עת רבה להתכונן לחדירתם. בשל כך, ניתן להזמין מדביר מומלץ ברעננה מהיום להיום ולקבל מענה לאלתר.

אתם עשויים לקבל שירות של אחד ממדבירי התיקנים המנוסים של חברות להדברה, ממש בצמוד לדלת דירתכם, על מנת שיחסלו את הנמלים ואת התיקנים עוד בתום היום בו הזמנתם את השירות מהן. 

 

האם כל שיטות ההדברה מתאימות לכל בית ברעננה?

במשך העשור האחרון - חומרים שהיו מותרים לשימוש בשנים קודמות, כמו למשל - זרחן אורגני, נאסרו לשימוש במציאות העכשווית בגין העובדה שנמצא שהם מסבים נזק אף לאנשים ואף לבעלי החיים.

 

את החומרים הללו החליפו חומרי הדברה בטוחים יותר ופחות מסבים נזק לסביבה. ובאופן הזה נוצרו הסיסמאות כמו לדוגמה - הדברה ירוקה, הדברה אקולוגית והדברה ידידותית, אשר הפכו למאוד פופולריות בעשור האחרון, אבל הלכה למעשה, על פניו נראה כי שחוץ מן המחיר שלהן, מרביתן  לא שוות יותר מדי.

 

כראיה לזאת באה לידי ביטוי בעובדה כי המשרד להגנת הסביבה אינו מכיר בהגדרות האלו, והלכה למעשה כל המדבירים משתמשים באותם חומרי הדברה שמותרים לשימוש.

כמו כן, חומרי ההדברה החדשים שמא הינם בטיחותיים יותר לשימוש, אך אפקטיביים פחות. מפאת גורם זה - הדברה נקודתית שנערכת כל שנה לא אפקטיבית כבשנים קודמות כשיטות ההדברה המתאימות לכל בית ברעננה. 

 

האם יש דרך לבצע הרחקה של מזיקים ברעננה מבלי לפגוע בהם?

ניקוטין, החומר הפעיל בצמח הטבק הוא חומר הדברה יעיל ביותר לצמחים שאינם צמחי מאכל, והוא משמש מגדלי קנאביס במדינות רבות בעולם בתור פיתרון בסיסי וזול להדברה של כל סוגי המזיקים.

 

תוך כמה זמן יוכל להגיע אליי לוכד חולדות ברעננה?

בעת שנפתחת קריאת שירות, אין זה משנה אם מדובר בשעות הבוקר, בשעות הערב או בשעות הקטנות של הלילה, יוכל להגיע אליכם לוכד חולדות ברעננה תוך פחות משישים דקות. 

 

לפי מה נקבע מחיר הדברה ברעננה?

מחיר הדברה ברעננה נקבע בפרט בהתאם לסוג המזיקים, לגודל השטח המרוסס ולרמת הנגיעות.

 

איזה רישיון צריך להחזיק מדביר ברעננה?

ידועה היא העובדה, כי מצד אחד, כמעט מכל עסק, מבוקש רישיון עסק ברשות המקומית. חרף זאת, עשרות ואף מאות בתי עסקים בענף ההדברה שדרשו לרכוש עבורם רישיון עסק, נתקלו בחוסר מענה, בשל כך הרשויות אינן ידעו איך להתייחס לאיש מקצוע שלרוב, רובו, מדובר עסק קטן של איש אחד אולי קצת מעבר ובשל כך נוצרה סיטואציה של הרבה שנים, אשר במהלכן רישיון עסק היה רק לחברות הגדולות בעלות משרדים, מחסנים וכאלה שנדרשו לכך מתוקף רצונן להשתתף במכרזים שדרשו רישיון שכזה.


ליתר בתי העסקים הקטנים והבינוניים לא קיימת דרישה בכל אלו והבירוקרטיה מיותרת, בשל כך כי העוסקים בענף ההדברה כפופים כבר למשרד ממשלתי, אשר דורש החזקת רישיון וכל מיני הכשרות.

 

לאחר תכתובות עם אנשי המשרד להגנת הסביבה ומשרד הפנים, צלחה הדרך להוריד את עסק ההדברה מצו העסקים דרושי הרישיון ובשל זאת, נכון לשנת 2020, לבעל עסק בענף ההדברה, לא נדרש להיות בעל רישיון עסק.