הדברת חולדות

 

הדברת חולדות – מרבית בני האדם יראים מחולדות, ויש הצדקה לכך. במידה ונתקלתם בהימצאותן של חולדות בדירה או בגינה שלכם, מדובר לחלוטין בסיטואציה אשר דורשת טיפול של הדברת חולדות מקצועית.

 

חוץ מן העובדה שחולדות הינן אין חיות חביבות יתר על המידה והחולדות עשויות להיות אגרסיביות למדי אל מול אנשים ואל מול חיות מחמד במשכן שלכם, עסקינן אודות חיות אשר מסבות המון נזק לרכוש במקום שבו הן משתכנות והן נושאות הרבה מחלות וחיידקים על גבי הגוף שלהן, באופן הזה שעסקינן אודות מפגע תברואתי בעל פוטנציאל רב ביותר לגרימת בעיות וסיכונים מיותרים, שאותם יש למגר מבעוד מועד.

חולדות הינן סוג מן המכרסמים הבעייתיים והשכיחים ביותר במדינת ישראל, בפרט באזורים עירוניים, אשר מרכזים שכונות מגורים עם כמות תושבים רבה.

 

החולדות בעלות יכולות חברתיות מפותחות ביותר, מה שמסייע בידן להתחבא מפאת סכנות ואיומים פוטנציאליים, כמו למשל - מניסיונות הדברת חולדות על ידי מלכודות או על ידי רעל נגד חולדות, אבל הקישורים החברתיים שלהן מסייעים בידן בפרט לשם הישרדות והתפשטות בכל תנאי שטח קיימים.

 

איך מבצעים הדברת חולדות?

הדברת חולדות נחלקת לארבעה שלבים, כלהלן - סריקת תא השטח, תפיסת החולדות, איתור נקודת הסתננות החולדות אל תוך הנכס, וכן הערכת חומרת המצב במקום.

 

לרוב עסקינן אודות סדרה של טיפולים, בשל כך כי המדביר המקצועי עושה שימוש במלכודות רב פעמיות, בתיבות האכלה, ובעוד ציוד, אשר אותו הינו מותיר לשם תפיסת החולדות והמדביר ישוב לבית שלכם, על מנת לפנות את החולדות ולאסוף את הציוד שלו.

כאשר עסקינן הודות מכה של כמה חולדות בבית פרטי או בבניין כולו, בדרך כלל המדביר יגיע לביקורת פעם לשבועיים, באופן כזה שהמדביר יוכל להבין בהתאם לכרסום הפיתיונות מה הינה כמות המכרסמים בבית שלכם.

 

יש בנמצא שיטה שאינה קטלנית, על ידי מלכודות שאינן ממיתות את החולדות, כי אם הן רק לוכדות אותן, ואז המדביר ישחרר את החולדות במקומות שאינם מיושבים.

עוד שיטה להדברת חולדות הינה על ידי מלכודת קפיץ, אשר מחסלת לחלוטין את החולדות ומדובר על שיטה קטלנית ודי אכזרית. השיטה הנוספת להדברת חולדות הינה על ידי רעלים. הרעל מהווה שיטה אפקטיבית, בשל כך כי החולדות הינן יצורים נבונים.

כאשר הינן מזהות אוכל נגוע ברעל, הן שולחות סימנים לשאר החולדות במקום, ואז החולדות נמנעות מלגעת באותו מקור מזון. הרעל הינו מושהה, בצורה הזאת שהחולדות אוכלות את המזון כמה פעמים בטרם שהינן מרגישות רע, ואז הן אינן מקשרות בין הרעל לבין המזון.

 

מתי מומלץ להזמין הדברת חולדות מקצועית?

הסימנים כי התמקמו בבית שלכם חולדות הינם כאשר תבחינו בהימצאות של חולדות בבית או בסימנים של כסיסת רהיטים או גללים בפאתי החדרים. הדבר שהכי משמעותי שתדעו הוא כי עסקינן אודות מזיק אשר חי בלהקות.

 

הווה אומר, שבמידה והבחנתם בחולדה בבית שלכם, סביר להניח כי קיימות עוד המון חולדות במשכנכם. בשל כך, במידה והנכם מעוניינים להיות בטוחים כי הבית שלכם יהיה חף מחולדות, והנכם מעוניינים להרחיק אותן מהמקום שלכם באפקטיביות, שירות הדברת חולדות מקצועית מהווה את המענה האולטימטיבי בשבילכם.

במידה והנכם מתגוררים במקום  מועד להופעת חולדות, כמו לדוגמה - מושבים, אזורי תעשיה וכיוצא בזאת, מומלץ כי תזמינו חברת הדברת חולדות מקצועית באופן קבוע לקראת תקופת הקיץ.

 

לרוב בעונת הקיץ החולדות יוצאות מהמחילות ונכנסות אל דירות ואל בתי עסק מן היעד לחפש אחרי מזון. בשל כך, במידה והנכם דרים באזור כזה, או שהנכם בעלי עסק, אשר לרוב מהווה מקור משיכה לחולדות, מומלץ שתזמינו לאלתר שירותי חברת הדברת חולדות מקצועית באופן קבוע.

 

האם מבצעים הדברת  חולדות בביוב?

במרבית המצבים, הדברת חולדות בביוב נערכת כבר כאשר קיימת מכת חולדות רצינית. כדי לחסל את התופעה הזאת, מדביר החולדות יכניס לבור הביוב תיבות האכלה אשר מכילות רעל. החולדה תאכל את הפיתיון הרעיל שיסב להכחדתה. 

 

מתי העירייה צריכה לבצע את ההדברה בעצמה?

העירייה מבצעת טיפול הדברת חולדות, לרבות הדברה של בורות הביוב והשוחות העירוניים בלבד. העירייה לא מטפלת בחצרות פרטיים או בבריכות הביוב של הבניין, מכיוון שאלו הם שטחים פרטיים שנמצאים באחריות דיירי הבניין.

 

במידה ודיירי הבית מגיעים למצב אשר בו החולדות כבר טיפסו אל תוך חלונות הבתים, אין די רק בהדברה של העירייה. במצב כזה מומלץ לשקול טיפול משולב, בו העירייה תבצע הדברה בתשתיות שלה, ומדביר מטעם הדיירים יבצע הדברה בדירות פרטיות. 

 

באם המדביר מטעם דיירי הבניין ביצע פעולות הדברה מקומיות, בחן את התופעה בשטח, וסיפק חוות דעת מפורטת, הדיירים של הבניין יכולים להעביר אותה בעת פתיחת הקריאה אל מול מוקד העירייה. הדבר עשוי לסייע לעירייה ולתושבים. 

 

איך אפשר לדעת אם העירייה ביצעה הדברת חולדות בביוב?

ייתכנו מצבים, לרוע המזל, כי תבחינו בנוכחות של כל מיני מזיקים, ובפרט של חולדות במקום מושבכם. הדבר הראשון בו תרצו הינו לנוס מן הדירה שלכם באופן טבעי. הדבר השני שתעשו הינו יצירת קשר עם העירייה ובקשת סיוע למגר את מצבכם העגום.

 

אופן ההתמודדות המקובל של עיריות במצבים כאלה הינו די זהה לשלכם, הווה אומר – העירייה לרוב תנסה לחמוק מחובתה ולגלגל את הבעיה אליכם. במידה ויסתבר כי החולדות נמצאות בגינה, שהינה שטח פרטי ולא, נניח, על המדרכה הציבורית, לאלתר העירייה תשיב לכם כי האחריות על הבעיה מוטלת עליכם.

 

גם כאשר הדבר קשור לביצוע הדברת חולדות בביוב על ידי העירייה, הדבר תלוי ביותר בשאלה מי מתקשר ולהיכן - המדיניות שונה מעיר לעיר ומישוב לישוב.

 

האם יש ריסוס נגד חולדות?

כדי שתוכלו להיות שרויים בוודאות כי מוגרו החולדות בבית שלכם בצורה אפקטיבית, משמעותי כי תזמינו שירות של מדביר מקצועי אשר יבצע ריסוס חולדות בגג ובפתחי אינסטלציה, ובכל מקום שונה בדירתכם, או בבית העסק שלכם, אשר מועד לפלישה של החולדות.

 

מה זה תיבות האכלה להדברת חולדות?

המלכודת הכי שכיחה בשוק להדברת חולדות מכונה תיבות האכלה – תיבות האכלה הינן אטומות ונעולות אשר מאושרות לשימוש באמצעות המשרד להגנת הסביבה. החולדות ייכנסו לתיבה האכלה, יאכלו את הרעל, יצאו ורק בתום זאת ייכחדו.

 

החולדות הינן חיות נבונות וחשדניות, להבדיל מהעכבר הסקרן שמנסה להגיע לכל פינה ונלכד הרבה יותר בקלות. מיקום תיבות האכלה בגג ובגינה של הדירה שלכם יסב לתמותה של החולדות בפרק זמן של כשבועיים.

 

מה האפקטיביות של הדברת חולדות?

חברות הדברה לרוב משתמשות ברעל לשם ביצוע הדברת החולדות ועל פניו נראה כי מדובר כשיטה הכי אפקטיבית. רעל מהווה אלמנט אשר מסכן אף אנשים והן חיות מחמד. 

 

בשל כך משמעותי להשתמש בו באופן אחראי ורק על ידי מדביר חולדות מורשה. את הרעל צריך המדביר להניח בתוך תחנות האכלה אשר מאפשרות גישה לרעל, אבל רק בשביל החולדות. זה מבטיח שאם יש לכם כלב או חתול קטן בבית, הם לא יאכלו לאכול בטעות את הרעל.

 

מה המחיר של הדברת חולדות?

המחיר של הדברת חולדות הינו החל ממאה תשעים ותשעה ₪. המחיר של הדברת חולדות בדירה נקבע על פי רמת הנגיעות הקיימת. באם קיימות נגיעות שדורשות טיפול נגד חולדות משולב, אף ריסוס ואף זיהוי מקור הכניסה של החולדות לדירה ומתן טיפול הדברה שם, המחיר עשוי להאמיר יותר.

 

בדרך כלל החולדות פולשות לדירה דרך פתחי ביוב או גג משותף עם שכנים וכיוצא בכך. יש להן יכולת מעולה להתגבר על מכשולים ולהגיע ממקום למקום, אבל פתחי המעבר שמשמשים אותן לתנועה, בעלי אופי דומה ומדביר חולדות מקצועי יידע לזהות את מקור הגעת החולדות על מנת להעניק גם בו טיפול הדברה נגד חולדות.