הדברת עכברים

 

הדברת עכברים – במידה ועכברים פלשו לבית שלכם, אין ספק שתזדקקו להדברה אפקטיבית, על מנת להגן על המזון והרכוש שלכם מפאת הסבת נזקים. כמו כן, לא כל שיטות ההדברה זהות ולהלן נציג בפניכם כמה מהן - 

 

  • הדברה על ידי חתול - אומנם מדובר בפתרון הקלאסי לבעיית עכברים, אבל הינו אף הכי פחות אפקטיבי. עכברים מתרבים מהר מדי מכדי שחתול יוכל לעמוד בקצב. זאת ועוד, אף במידה והנכם מצליחים למגר אחד או שני עכברים, יש לשער כי תמצאו עוד במקומות לא צפויים. החתול שלכם עשוי להיפצע אף מהעכברים - או לפתח מחלות מצריכתו.

  • הדברה על ידי מלכודת - היתכנות זאת מציעה לכם קצת יותר שליטה על המיקום, מה שמקל על ההדברה. אפשרות של מלכודות לעכברים יעילה במידה והנכם מעדיפים שלא להרוג את העכברים. בנוסף לכך, כל הזמן קיים סיכון שבן משפחה יפגע בהם בטעות ויפצע את עצמו בתהליך, אשר הופך להיות סביר יותר אקספוננציאלית ככל שמניחים יותר מלכודות. 

  • הדברה על ידי רעל - הדברה על ידי רעל הינה יסודי יותר, בשל כך כי מרבית העכברים יתפתו לאכול את הפיתיון המפתה בכוונה. יחד עם זאת, מדובר בפתרון בעייתי, בשל כך כי בתום אכילת הרעל, העכברים עשויים למות בתוך הקירות. בינתיים, הרעל מסוכן לחיות מחמד ולילדים שעלולים לאכול אותו בטעות.

  • הדברה על ידי חברת הדברה מקצועית - כשהנכם מזמינים שירות של מדביר מקצועי, מובטחת לכם תוצאה מיטבית. המון חברות מציעות להעניק לכם אחריות על שירותיהן וישובו אליכם במידה והעכברים יופיעו עוד הפעם בביתכם. הן ידונו עמכם באפשרויות לבחור את הטיפולים הבטוחים והאפקטיביים ביותר לדירה שלכם, והן יסייעו בידכם לחפש ולאטום נקודות כניסה, על מנת למנוע הישנות של הבעיה .

איך מבצעים הדברת עכברים?

לשאלה איך מבצעים הדברת עכברים? קודם כל, עליכם לדעת, כי הדברת עכברים מתבצעת בעונת החורף ובעונת האביב, בהן העכברים תרים אחר מקום חם לקראת תהליך ההתרבות ומזון שנמצא באזורי מגורים.

 

עכברים אקטיביים בפרט בשעות הלילה ובמידה ומצאתם עכברים במהלך שעות היום,  הווה אומר כי בבית שלכם יש כמות רבה של עכברים.

המדביר שיגיע לבית שלכם, כדי לבצע הדברת עכברים בגג הבניין, בגינה, במסעדה, בבית קפה או בדירה שלכם, יאתר את העכברים ואת מקומות המחבוא האפשריים שלה העכברים ואז יחליט מה הינו הטיפול הכי אולטימטיבי במצב הקיים ובמידה ונדרש להזמין שירותי לוכד עכברים או לחלופין לבצע הדברה של עכברים.

בנוסף לכך, קיימים המון חומרים שמיועדים להדברה נגד עכברים, ובהתאם לגודל השטח והתנאים שקיימים בביתכם על המדביר עכברים לבחור את האמצעי שיביא לתוצאות הטובות ביותר תוך זמן קצר.

 

מדביר מקצועי להדברת עכברים מבכר להשתמש בתיבות האכלה ולא לערוך ריסוס בבית העסק או בדירה שלכם, ריסוס יתבצע רק באם אי אפשר למגר את העכברים על ידי פיתיונות.

 

מתי מומלץ להזמין הדברת עכברים מקצועית?

שאלת המיליון דולר מקורה במתי מומלץ להזמין חברת הדברת עכברים מקצועית? המענה לכך אינו חד משמעי. כאשר עסקינן אודות מזיקים, כמו למשל נמלים או תיקנים, הכמות שלהם הינה שקובעת.

 

במידה ולעתים הנכם מבחינים בג'וק בודד במטבח, או בנמלים בגינה, יש לשער כי אין עסקינן אודות בעיית מזיקים ממשית. במצבים הללו באפשרותכם לטפל במזיקים במו ידכם על ידי חומרי הדברת מזיקים לשימוש ביתי, מתוך המנעד הרב של חומרי ההדברה שמצויים בשוק.

 

אבל במידה והנכם סובלים מנוכחות רבה של עכברים, נמלים, תיקנים או מזיקים אחרים, ששבים וצצים אף בתום השימוש בחומרי הדברה ביתיים, הגיעה העת להזעיק את שירותי חברת הדברה מקצועית, שתאתר את הבעיה מן השורש ותבצע הדברה יסודית לחיסול הבעיה לטווח הארוך.

ברם במקרים אחרים האיכות היא שקובעת. קיימים מזיקים שאין מומלץ בכלל לנסות ולטפל בהם בעצמכם, כגון עכברים וחולדות. אמנם קיימות בשוק המון שיטות ללכידת עכברים, אבל אין כדאי לכם לנסות אותן בכלל. עכברים אינם סתם מזיקים מטרידים, הינם עשויים להוות סכנה תברואתית ולהעביר מחלות.

 

בשל כך, במידה והנכם מבחינים בעכבר הראשון מומלץ ביותר להזמין את שירותיו של מדביר מקצועי, יש לומר כי ניסיון עצמי ללכידת מכרסמים כמו למשל - עכברים וחולדות ללא הצלחה מקשה על לכידת החולדה והעכבר בהמשך אף באמצעות חברת הדברה מקצועית, בשל כך כי לעכברים ולחולדות קיימת נטייה לפתח פחד ולמידה אל מול המלכודות.

 

האם מבצעים הדברת עכברים בביוב?

באם הנכם דרים בבית קרקע או שהנכם מנציגי וועד הבית של הבניין, דעו לכם כי ניתן לבצע הדברת עכברים בביוב.

 

ידועה העובדה כי מדי שנה משמעותי לבצע הדברה והן יותר משמעותי זה לרסס בעיקר את הביוב, הנכם צריכים להיות מודעים לכך כי העכברים מתרבים בביוב והדברה בביוב הינה משמעותית ביותר.

 

טעות נפוצה הינה ביצוע פעולות הדברה ללא ביצוע הדברה בתוך הביוב, אשר ממעיטה ומסבה נזק לפעולות ההדברה שביצעו בביתכם.

 

ביצוע פעולת הדברת עכברים בביוב היא חשובה ביותר, ככלות הכל, העכברים מתפתחים ומתרבים שם וריסוס בביוב יהווה מענה מוצלח לטיפול בבעיה מהשורש, אף במידה והנכם דרים בבניין משותף, צריך לוודא אם וועד הבית ביצע הדברה בבניין ולוודא בפרט באם המדביר שביצע את העבודה אכן ריסס את ביובי הבניין.

 

מתי העירייה צריכה לבצע את ההדברה בעצמה?

אחת הסוגיות העיקריות שעולות בנושא של הדברה היא השפעת החומרים על איכות האוויר בתוך המבנה, אויר אליו חשופים משתמשי המבנה. בעוד מנהלי אחזקה ונכסים מתבקשים להעניק מענה לסוגיות בריאותיות כאלו, העירייה נדרשת אף לספק לתושבים שלה סביבה חפה ממפגעי מזיקים

כמו כן, צריך להבין כי המזיקים עשויים להוות מפגע תברואתי בהיותם יכולים לשאת פתוגנים שעשויים להסב לתחלואה באנשים או להסב להתקפי אלרגיה חמורים, והן להסב נזק לבניין או לרכוש שבו. 

על מנת להתמודד עם ההשלכות הללו, אימצו ערים במדינת ישראל שיטות להפחתת השימוש בחומרי הדברה מסוכנים, לרבות שיטת ניהול הדברה משולב .

היעד של הגישה הזאת הינו להפחית השימוש בתכשירי הדברה המוכרים או החשודים כמסבים לנזק בריאותי או סביבתי ולקדם את השימוש בחלופות מסוכנות פחות, כל אלו תוך מתן דוגמה ציבורית לקהל הרחב, שמירה על בריאות התושבים ובעיקר משתמשי המתקנים העירוניים ובתי הספר, ויצירת מובילות בפיתוח גנים, פארקים ומבני ציבור ידידותיים לסביבה.

 

האם יש ריסוס נגד עכברים?

כאשר חברת הדברה מבצעת ריסוס נגד עכברים - טיפול בעכברים לשם מניעת התרבותם, ניתן למצוא מספר מעלות, מעלות אשר יצדיקו את ההדברה לתקופה ארוכה, כלהלן  - ריסוס נגד עכברים עוזר למנוע מחלות – כפי שהנכם בוודאי יודעים, העכברים מעבירים מחלות בקלות דרך הצואה והשתן, טיפול בריסוס נגד עכברים עוד בטרם שנכנסו לבית שלכם יחסוך מכם אפשרות להידבק במחלות השונות אותם הם מעבירים.

כאשר העכברים פשטו על הבית שלכם, הנכם צריכים להזמין מדביר כדי שיבצע טיפול לאלתר ונקודתי בבעיה, דבר שמאפשר לו להשתמש בציוד רב של מלכודות או ללכוד את העכברים בצורה פיזית, שירות זה כרוך בעלות רבה יותר לעומת כל מיני שיטות של הדברת עכברים.

 

מה זה תיבות האכלה להדברת עכברים?

תיבות האכלה לעכברים מכילות  בלוק פיתיון אשר מבוסס על חומר אנטיקואגולנטי העכברים יגיעו לתיבה לאכול מן הפיתיון הרעיל, החומר הזה יחליש את המערכת החיסונית של העכברים, ובתום האכילה העכברים ישובו למחילה שלהם ושם ימוגרו.


תיבות האכלה מתאימות לכל אזור שבו נראו סימני עכברים, כמו למשל – החדרים בדירה, הגינה, עליית גג, מרתף, מחסן, וכיוצא בזאת.

 

מה האפקטיביות של הדברת עכברים?

כאשר ידוע איפה מתחבא העכבר וסגרו את צעדיו על ידי הדברה – קיים צ'אנס רב כי חברת הדברה מקצועית תדע להיכנס לחדר ובשיטות מקצועיות - תצליח לתפוס את העכברים ובאופן הזה תיגאלו מיד מן הצרה הזאת.

 

כדאי לצרף לפעולת הלכידה של העכברים אף הדברה – לכל מצב שבו פשטו על ביתכם עוד עכברים, צאצאים שלהם וכיוצא בזה. 

 

מה המחיר של הדברת עכברים?

המחיר של הדברת עכברים הינו החל ממאה תשעים ותשעה ₪. המחיר לביצוע פעולות הדברת עכברים בביוב הוא משתנה ותלוי בכמות הביובים שצריך להדביר.

 

כאשר המדביר מבצע הדברה בבניין או הדברה בבית קרקע, כי אז פעולות ההדברה הללו יהיו כלולות במחיר, באם הנכם מעוניינים שיבצעו עבורכם הדברת עכברים רק בביוב, כי אז  והתמחור יהיה אחר.