הדברת פשפשים

 

הדברת פשפשים - פשפשים מגיעים במנעד רב של סוגים, כשמבין כחמישים אלף שמוכרים כיום, במדינת ישראל קיימים כשבע מאות מינים שונים של פשפשים.

 

הפשפשים שכיחים בכל מקום ברחבי תבל ואפשר למצוא אותם על צמחיה בשדה או בגינה, במקורות מים מתוקים או מלוחים וכיוצא בזאת. חלק מהפשפשים צמחוניים, חלק מהם טורפים, אבל הדבר הכי וודאי כי הינם בהחלט מטרד ובשל כך יש להזעיק שירותי הדברת פשפשים לאלתר. 

 

איך מתבצעת הדברת פשפשים בפועל?

קיים קושי רב להיפטר מפשפשים על ידי ריסוס, בשל כך שהינם בעלי נטייה להיכנס אל תוך סדקים צרים שנמצאים בדירה ובהם הם עשויים לשרוד את התהליך של הדברה.

 

בשל כך, לפעמים כשמזמינים שירות של הדברת פשפשים כדאי שלא להסתמך רק על ריסוס, כי אם לדרוש מהמדביר שיפזר אף רעל בשטחים נגועים ושלא ישאיר שום מקום שבו הפשפשים עשויים לשרוד.

אין עסקינן אודות שיטת הדברת פשפשים ירוקה וקיים גבול לכמות הרעל שאפשר להשתמש בה בהדברה אחת. בשל כך המדביר יעדיף להימנע מלהשתמש בכמויות גדולות של רעל, אבל זה נועד כדי להגן על הבריאות שלכם.

שימוש בכמויות רבות מדי של רעל עשוי להסב לכם וליתר יושבי הדירה, בשל כך, גם במידה והזמנתם מדביר שהסכים לעשות זאת, תדעו כי עסקינן אודות פעולה מסוכנת שאינה אחראית בכלל.

 

איך מתבצעת הדברת פשפשים במכונית?

במצב של חדירת פשפשים לרכב, המענה היחידי שממש אפקטיבי הינו הדברה מותאמת. הווה אומר הדברה מכוונת כנגד המזיק הזה ספציפית, בלי כל שימוש בחומרים שעשויים להסב נזק גם לאנשים.

 

הדברה ברכב שונה באופן ניכר מהדברה בדירה או בגינה, בשל כך כי את הרכב קשה יותר לאוורר, האוויר בו בדרך כלל יהא הרבה יותר דחוס ובשל זאת בהתאם, אף הדברה שאינה מתאימה עשויה להסב לנזק רב.

 

באיזה סוג חומר מומלץ להשתמש בתהליך הדברת הפשפשים?

החומרים המומלצים לשימוש בתהליך הדברת הפשפשים הינם –

 

 

 

 

 

כמה זמן לוקח כל תהליך הדברת פשפשים?

במידה ומצאתם חרקים על גבי הצמחים בחצר שלכם, עשוי להיות כי עסקינן אודות פשפשים, שמסבים נזק רב לצמחייה במידה ואין מטפלים בהם לאלתר. תהליך הדברת פשפשים עשוי לקחת זמן מה, מינון הרעלים נמוך על מנת למנוע הסבת נזק לבני אדם.

 

תוך כמה זמן אפשר להיכנס לדירה לאחר הדברת הפשפשים?

  • בתקופה של בת שבוע מתום תהליך ההדברה, כדאי לכם לישון על מזרון מתנפח במהלך שבוע ולאחר מכן מומלץ לזרוק אותו.

  • לאחר שהמדביר סיים את הפעולה, אסור שילדים קטנים ישהו בדירה במהלך יממה. 

  • כדאי להרחיק תינוקות מהדירה במהלך יומיים מעת תום ההדברה.

  • חיות מחמד עשויות לא להיות בדירה במהלך יממה ועד שבעים ושתיים שעות והן יותר בסיום תהליך ההדברה.

 

איזה רישיון צריך כדי לבצע הדברת פשפשים?

מדביר מוסמך לביצוע הדברת פשפשים הינו מי שעבר קורס וקיבל רישיון מדביר מוסמך מהמשרד להגנת הסביבה וככזה הוא יהיה חלק ממאגר המדבירים.

 

האם אפשר לראות את הפשפשים?

בשל כך כי עסקינן אודות סדרת חרקים מגוונת למדי, קשה לתאר איך נראה פשפש בצורה מדויקת, כשהוא מגיע במנעד רב של צורות וצבעים, אבל קיימים מספר מאפיינים שזהים לכל הפשפשים, לרבות -

  • קצות הרגליים מחולקות ל-שניים עד שלושה פרקים קטנים.

  • מחושים ארוכים ודקים שמחולקים ל-ארבעה עד חמישה פרקים.

  • כנפיים קדמיות קשות שנחות על זוג כנפיים אחוריות.

  • חדק עם שלושה עד ארבעה פרקים שפונה מטה לכיוון הגוף.

 

מתי אפשר לנקות את הבית אחרי הדברת הפשפשים?

אפשר לנקות את הבית אחרי הדברת פשפשים כאשר הבית ריק לגמרי מרהיטים, הווה אומר בטרם כניסה לדירה או למקום עבודה או לאחר שיפוץ המקום. זמן זה אופטימלי לניקיון בשל כך כי לא קיימים רהיטים אשר מפריעים לניקיון וכל הפינות חשופות.

 

כמה זמן צריך לשהות מחוץ לבית לאחר הדברת הפשפשים?

המיתוס כי בתום ההדברה צריך לשהות מחוץ לבית במשך עשרים וארבע שעות אינו מדויק. אין כדאי להיות בדירה בעת ביצוע ההדברה וקמעה אחריה. אך במרבית המצבים ההמלצה הגורפת הינה לשהות מחוץ לבית כשעתיים.

 

מה אפשר לעשות כדי לשמור על אפקטיביות הדברת הפשפשים?

משמעותי כדי לשמור על אפקטיביות הדברת הפשפשים לשמור על היגיינה ופינוי זבל לעיתים תכופות. ג'וקים, נמלים ופשפשים, למשל, ניזונים ממקומות שאינם נקיים. משמעותי אף לבצע פעולות מניעה הנוגעות למבנה הבית, כמו למשל - סתימת סדקים, הצבת רשתות בפתחים וכיוצא בזאת. 

 

האם יש אחריות על הדברת פשפשים ומה היא כוללת?

משך האחריות על הדברת פשפשים תלוי בשאלה האם יש לכם בעלי-חיים בבית או לאו. במידה והנכם מגדלים חיית מחמד, האחריות שתקבלו על הדברת פרעושים הינה רק בת שלושה חודשים. במידה ולא, מקובל להעניק חצי שנה אחריות.

 

מה העלות של הדברת פשפשים?

העלות של הדברת פשפשים הינה החל מחמש מאות ₪ למטר. כמו כן, משמעותי ביותר שתבינו כי שככל שתזמינו שירותי חברת הדברה מקצועיים, בעלי ותק רב, מוקדם יותר בשביל הדברת הפשפשים, באופן כזה העלות שתישאו בה תהיה הרבה יותר זולה.

 

משמעותי ביותר כי תבינו מה משפיע על עלות הדברת פשפשים - 

  • מה ההיקף של הבעיה? לפעמים פשוט ביותר להיפטר מפשפשים, זאת כל עוד מגלים אותם לאלתר. כמו כן, הפשפשים בעלי נטייה להתרבות מהר מאוד, ובשל כך במידה ואין מטפלים בבעיה בזמן, היקף הבעיה גדל ובאופן ישיר אף המחיר של ההדברה.

  • באיזה סוג פשפשים מדובר ? קיימים שבע מאות מינים שונים של פשפשים במדינת ישראל ונדרש לדעת באיזה פשפש עסקינן, כדי להשתמש בשיטה הכי אפקטיבית כנגדו.