שירות חיטוי דירות

 

מה כולל חיטוי דירות?

יכולות להיות מספר סיבות לכך שהחלטתם להעניק לדירה שלכם ניקיון יסודי עם קצת תשומת לב מיוחדת לחיטוי. החיטוי עשוי להתרחש בעונת האביב - זמן אידיאלי במהלך השנה עבור ניקיון וחיטוי של בתים.

 

יש לרוקן כל ארון ומגירה, להפעיל שואב אבק לפינות ולנגב הכל על ידי מטלית רטובה ואז לשים את חומר החיטוי המועדף עליכם. התמודדות עם המטבח היא כנראה המשימה הכי מאיימת. אל תתנו לזה להכריע אתכם.

התקרבו לכל מכשיר חשמלי בתורו והקפידו על ניקוי וחיטוי שלהם כהלכה. יש עוד הרבה פינות שזקוקות לחיטוי ולניקיון בבית שלכם, אבל הדבר כרוך במשימה מורכבת למדי עבור רובכם, לשם כך מומלץ לפנות לחברה מקצועית, אשר מומחית בתחומים הללו. 

 

באילו מקרים מומלץ לבצע חיטוי לדירה?

כל אחד מכם בוודאי מעוניין כי הבית שלכם יהיה נקי ומסודר. ניקיון וחיטוי הבית - לא רק שהם הופכים את הבית לנוח יותר, כי אם אף מעניק לכם שקט נפשי בידיעה שהבית שלכם מחוטא ובטוח.

משמעותי בפרט לחטא את הבית שלכם כאשר מתקיימת התפרצות של וירוסים. כדי לשלוט יותר במתרחש כיום, אחת הדרכים להרגיש טוב יותר הינה להשכיר מחברה את השירות של חיטוי דירה ולשמור על הניקיון שלה.

 

איך מבצעים חיטוי מקצועי בדירה?

בהמון מצבים, התהליך של חיטוי מקצועי בדירה מחייב פינוי של הדירה מכל התכולה שלה. לפעמים, הדבר מבוצע מכורח המציאות, כאשר עסקינן אודות חיטוי כבד, שנעשה תוך כדי שימוש בחומרים בעלי רעילות זמנית.

אף כאשר החיטוי נערך על ידי אמצעים ידידותיים יותר לבני אדם, לא קיים עוררין על כך שבמידה וניתן לבצע סינרגיה שלו בסביבה נקייה מכל בני אדם או חפץ, כי אז האפקטיביות שלו תגבר ותהיה יותר מיטבית. יודעי דבר גורסים כי בתום עבודת הפינוי מתקבלת נקודת זמן מיוחדת במינה.

 

בדיוק בשלב הזה אפשר לבצע עבודות של ניקיון וחיטוי יסודיים בפרט, בלי ליצור כל קושי בשגרת החיים אצל תושבי הדירה. בשל כך, אין זה מפליא הדבר, כי המון בעלי דירות, אשר צריכים מסיבה כל שהיא חיטוי, מזמינים בית עסק מקצועי לפינוי הבית, שיכול להציע אף שירותים נלווים, כמו למשל שירותים של חיטוי מקצועי, ניקיון מקצועי וגם פוליש ושירותים של הדברה. 

 

האם אפשר לבצע חיטוי דירות מקורונה?

הבהלה מהתפשטות נגיף הקורונה ברחבי תבל ובמדינת ישראל, מציבה המון שאלות ומספקת מעט מאוד תשובות, למרבה הצער. כדי להתמודד אל מולו, פועלים במציאות העכשווית בדרך כלל בבידוד ובפעולות של חיטוי כללי בהרבה מקומות, כדי לנסות ולעצור את התפשטות הנגיף.

 

הפעולה של חיטוי נמצאה כמאוד אפקטיבית עבור התמודדות עם נגיף הקורונה. החיטוי צריך להכיל חומרים אשר מיועדים לחיטוי ומורכבים יותר משבעים וחמישה אחוזי אלכוהול. נכון לעכשיו, לא מחייבים במדינת ישראל לבצע חיטוי נגד נגיף הקורונה באזורים אשר בהם נמצאו חולים בקורונה או נשאים שלה.

 

אך מול זה אפשר לראות, כי כמעט כל מקום שבו היו חולי קורונה, בוצעו פעולות חיטוי מקצועיות לאלתר אחרי זה. עדין אין מספיק מידע אודות כמה זמן נותר חיידק הקורונה באוויר ובשל כך הגורם המוביל הינו ניסיון מניעה וחיטוי יסודי של כל האזורים אשר בהם מתקיים החשש כי חולי קורונה היו במגע.

טרם קיימת וודאות מלאה להעברת החיידק מאחד לשני ובשל כך, חיטוי יסודי לא יסב נזק ועשוי רק לסייע לכם. עוד גורם שתומך בחשיבות של החיטוי נגד נגיף הקורונה באזורים שבהם היו חולים, הינו עבור השקט הנפשי שלכם. כעת, במדינת ישראל פועלים בשיטה של בידוד וניטור של כל אלו שבאו במגע עם חולי קורונה.

 

פעולת החיטוי כנגד נגיף הקורונה נמצאה אפקטיבית ביותר ומשמעותית לשם עצירת התפשטות המגפה. צוות עובדי החיטוי יבוא לדירה שלכם כאשר הינו ממוגן ומצויד בציוד הכי משוכלל ובחומרי החיטוי והמכשור המתאימים והמקצועיים ביותר בשוק. 

 

הצוות יספק לכם שרותי חיטוי יסודיים ומקצועיים, בהתאם להנחיות הידועות מן משרד הבריאות ומהפעולות שנעשות ברחבי תבל. החיטוי יבוצע באמצעות מדביר מוסמך, אשר מחזיק באמתחתו רישיון הדברה באישור המשרד להגנת הסביבה. פעולת החיטוי לא מחייבת רישיון, אבל דורשת ידע וניסיון בכל ההיבט של שימוש בחומרים כימיקליים ואופן החיטוי באופן הכי אפקטיבי.

בוודאי כל אחד מכם כבר מודע להתפשטות של וירוס הקורונה ולא לריק מסתובבת סביבו בהלה רבה בכל רחבי תבל. עסקינן אודות וירוס מדבק ביותר, הרבה יותר ממחלת השפעת וקשה מאוד לדעת מי נדבק בו ומי לאו, בשל כך כי הסימפטומים שלו מגיחים רק ברב אחד מכל חמישה נשאים.

 

זאת הסיבה שמעודדים לבודד את כל מי שרק נחשד בהידבקות בנגיף הקורונה, אבל חרף כל המאמצים, עדיין קיימים בני אדם שמסתובבים ביניכם, נגועים בנגיף ומדביקים אחרים מבלי לדעת זאת. אמנם עדיין לא נמצאה תרופה לנגיף הקורונה, אבל בוודאי שאפשר לבצע חיטוי דירות מקורונה במקומות שאליהם הגיעו אנשים נגועים, על ידי חברת הדברה מקצועית.
 

 

מתי מומלץ לבצע חיטוי דירה מקורונה?

נוכח התפרצות נגיף הקורונה נערכו הרבה מחקרים, כאשר היעד שלהם היה לבחון מה העת שיכול הווירוס לשרוד על גבי משטח. במרבית המחקרים נמצא, כי הנגיף יכול לשרוד עד שבעה עשר יום על גבי משטחים דוממים וכן לזמן מועט יותר בטמפרטורה בת שלושים עד ארבעים מעלות.

 

כמו כן, היו מחקרים אשר העידו כי החיידק שרד עד עשרים ושמונה ימים. חרף זאת, על פי מחקרים שבוצעו לאחרונה, נמצא כי הווירוס שורד ברוב המוחלט של המקרים רק למהלך יומיים עד שלושה, כשעל קרטון לדוגמה ביכולתו לשרוד רק למהלך יממה אחת, ואילו על נחושת הוא שורד רק למשך ארבע שעות.

 

בשל כך, אף במידה  והייתם בבידוד בבית במהלך כשבועיים, שמא שהבית שלכם עדיין מכיל בתוכו נגיפים שעשויים להדביק את מי שיגיע לבקר אתכם, או שאתם תעבירו אותם לאחרים במגע עמם.

 

על מנת שיהיה אפשר למגר את המגיפה הזאת, כל אחד מכם עשוי ליטול אחריות אישית, לחפש חברה מקצועית שתחטא את הדירה שלו ולהזמין ריסוס נגד נגיף הקורונה, כדי שיהיה באפשרותו להגן על חבריו, בני משפחתו וכל אדם אחר שהוא בא עמו במגע.


 

האם חיטוי דירות כולל שימוש בחומרים רעילים?

חומרי חיטוי כימיים מהווים חומרים אשר מטרתם הינה השמדה של מיקרואורגניזמים,  כמו למשל - חיידקים ופטריות מזיקים, ואף נגיפים, או להפיכתם לבלתי אקטיביים, ובאופן הזה, יוצרים למעשה בקרה ומניעה של זיהום מיקרוביאלי בפרט על גבי משטחים אינרטיים. 

 

עובדים בשירותים סניטריים, בבתי חולים, בצמחים, במתקני בריאות, במתקני גידול עופות, בבתי מרקחת, ובמפעלים לייצור מוצרי מזון, משתמשים לרוב בחומרי חיטוי כימיים, על מנת למגר את הזיהום והמחלות שנסובות באמצעות חיידקים ונגיפים. 

 

בעת האחרונה עושים שימוש בחומרים הללו מדי יום בכל דירה ובכל מקום עבודה, בשל התפרצות נגיף הקורונה.  חומרי חיטוי כימיים עשויים להוות סכנה לעושים בהם שימוש, במידה והם לא מטופלים כהלכה.

 

חלק מחומרי החיטוי דליקים ונפיצים. הינם יכולים להגיב עם כימיקלים שונים באופן נמרץ וליצור גזים רעילים. לחומרי חיטוי קיים פוטנציאל של מידת סיכון רבה במידה ומשתמשים בהם בצורה שאינה נכונה.

 

יחד עם זאת, הבנה ניכרת של התכונות שלהם ונקיטה בכל אמצעי הבטיחות המתאימים, מוודאת את הבטיחות ואת הבריאות של העובדים המשתמשים בהם.  הבחירה בחומר החיטוי לשימוש תלויה בכל מיני מצבים. 

 

חלק מן חומרי החיטוי מאומצים בשל הספקטרום הרחב של הרס המיקרואורגניזמים, על מנת להשיג אפקטיביות של חיטוי מרבית. יש כאלו שהורסים מנעד קטן יותר של אורגניזמים שמסבים למחלות, אבל הינם מועדפים בשל כך כי רמת החיטוי המבוקשת הינה מועטה וחומרי החיטוי רעילים פחות לאנשים.

 

איך ניתן לשמור על פעולת חיטוי הדירה לאורך זמן?

צריך להקפיד על הצבת מתקני היגיינה ותכשירי חיטוי. נדרש לאוורר את הבית למהלך שעה אחת בתום ביצוע החיטוי. אחרי זה, אפשר לשוב לפעילות השגרתית שלכם. התוצאה שתקבלו בתום החיטוי הינה בית נקי במאה אחוז מהימצאות של בקטריות.

 

מה המחירים של חיטוי דירות?

החל משניים וחצי ₪ למטר. כמה זה עולה? השאלה מה המחירים של חיטוי דירות הינה שאלה בעייתית, בשל כך שקודם כל, קיימים בשוק כמה שחקנים עיקריים ושנית כל, המחיר מושפע מהחומרים ואף מגודל המקום, במטרים רבועים שבו מבוצע החיטוי. באופן כללי, ככל שהמקום גדול יותר, כך יורד המחיר למטר רבוע.