שירות חיטוי משרדים

 

מה כולל חיטוי משרדים?

במיוחד לאור התפשטות נגיף הקורונה ובפרט כדי שהעובדים במשרד שלכם יהיו מוגנים, עליכם, כבעלי משרד, לבצע חיטוי יסודי של כל חללי מבנה המשרדים, לרבות חיטוי של מעליות, עמדות עבודה, מחסנים, מחשבים, פינת הקפה, רהיטים, חדרי הנוחיות, מעברים, או כניסה, וכיוצא בזאת.

 

צוות מיומן ומקצועי של חברה שמבצעת את החיטוי עבורכם יגיע למשרד שלכם ויערוך בו ריסוס וחיטוי על ידי חומרים ייעודיים כנגד גורמים מיקרוביאליים, כמו למשל - כנגד נגיף הקורונה. 

 

באילו מקרים מומלץ לבצע חיטוי לעסק?

עבור בעלי עסקים מבוצע שירות קמעה אחר לעומת השירות שניתן עבור בתים פרטיים. הגורם לזאת הינו כי חיטוי לעסקים נדרש להיות מותאם במיוחד למידות של העסק, אופיו, גודלו וכל מיני רגישויות שיש בו. 

 

עסקים שעוסקים במזון ובמשקאות לדוגמה, אף במידה ועסקינן אודות אולמות, או גני אירועים, מסעדות, בתי קפה ופאבים, ואפילו בתי מלון, נמצאים ברמת סיכון רבה למשיכת כל מיני בקטריות ונגיפים, אשר מגיעים על מנת ליהנות משאריות המזון, אבל עשויים להסב נזק ממשי, במידה והינם מצליחים להפוך לדיירי קבע במטבח ולזהם את המזון.

 

כאשר הם מגיעים לבית העסק, קיים חשש רב ביותר מפאת התפשטות מהירה שלהם ובשל כך כדאי לבתי עסק שלא לחכות עד להגעה או לגילוי שלהם במקום, כי אם לבצע חיטוי לאלתר כפעולה מונעת, באמצעות חברת הדברה מוסמכת ובעלת וותק רב, על מנת למנוע את ההתפשטות ואת הנזק שיבואו בעקבותיה.

 

איך מבצעים חיטוי מקצועי בעסק?

כדי לבצע חיטוי מקצועי בעסק, רוב חברות ההדברה עובדות עם סימקסין, שהינו חומר חיטוי אשר משמיד מנעד רב של נגיפים ושל חיידקים. יש עוד כל מיני חומרים, אשר הינם ייעודים למטרה זאת ואפקטיביים ביותר עבור חיטוי קורונה.

 

חברות ההדברה הצטיידו מבעוד מועד בציוד מיגון עבור ביצוע החיטוי, כמו למשל -נעליים, כפפות, חליפה, מסיכה. צוות העובדים של חברת ההדברה עובד עם מתזים מכל מיני סוגים ובאמתחתם אף מפזר אדים.

 

עובדי המשרד מתבקשים להכניס רק אוכל לתוך מקום סגור. כל היתר ניתן להשאיר.  ממוצע של משרד בן ארבעה חדרים לוקח לחטא כחצי שעה עד ארבעים דקות.

 

בתום שהחומר פוגע במשטח, הינו למעשה משמיד את כל מה שנדרש לחסל ואז מתאדה ונמוג. הצוות מתיז כמעט על כל משטח, לרבות ספות ושטיחים. במוצרי חשמל מטפלים תוך כדי רגישות יתרה. צוות החיטוי משתמש במטליות שעוברים עמן על מסכים.

 

בסיום הפעולה יש לחכות כשעה, להיכנס פעם נוספת למשרד ולוודא שכל החומר התאדה, שלא קיימים מקומות רטובים. באם נותרה מעט רטיבות, הצוות ינגב אותה לאלתר והעובדים יכולים להיכנס למקום עבודה. לא נדרש לנקות אחר כך את המשרד, מכיוון שלא נותרים סימנים או שומן.

 

האם אפשר לבצע חיטוי משרדים קורונה?

וירוס הקורונה, מהווה וירוס מתת משפחת נגיפי קורונה, אשר מסב לתחלואה נשימתית בעלת תסמינים הזהים לתסמינים של מחלת השפעת, כאשר חלק מהחולים מפתחים סיבוכים לרבות דלקת ריאות, כשל נשימתי ואף מוות.

 

עסקינן אודות וירוס חדש ולא מוכר ובשל כך ההתנהלות מולו בשלב זה היא באמצעים של חיטוי והקפדה על היגיינה אישית וסביבתית, עד לעת שבה יפתחו תרופה או טיפול מונע שיאפשרו לבני אדם לשוב לחיי השגרה שלהם.

מחקר שנעשה בתחום מצא, כי הנגיף הזה נשאר אקטיבי ומדבק על גבי כל מיני משטחים במהלך שעות רבות. באופן זה, לדוגמה, הנגיף יכול להישאר אקטיבי באוויר למהלך שלוש שעות, על גבי קרטון עד יממה שלמה, ועל גבי משטחי פלסטיק ומתכת עד למהלך יותר משבעים שעות.

 

על פי מחקרים אחרים שבוצעו בתחום נמצא, כי הנגיף הזה עשוי לשרוד על גבי משטחים מסוימים, כמו למשל - עץ, פלדה, בד ופלסטיק, אף במהלך יממה אחת עד ארבעה ימים.  על ידי חיטוי נגד קורונה אפשר להפחית הדבקה ממגע לא ישיר עם חולים, דרך שאריות נגיפים הנשארים אקטיביים על משטחים שונים במשך שעות והן במשך כמה ימים.

 

מתי מומלץ לבצע חיטוי עסק קורונה?

המון בעלי עסקים מתחבטים בשאלה אימתי מומלץ לבצע חיטוי עסק קורונה. המענה לכך הינו בכל תרחיש אשר בו קיים חשש להימצאות ווירוס הקורונה במשרד, בחנות, בסביבת המפעל וכיוצא בזה.

 

בפרט חובה לבצע את החיטוי ההכרחי במידה מתגלה מקרה שבו בן אדם חלה בקורונה ושהה בשטח העסק, אם מתברר שאחד העובדים נושא את נגיף הקורונה והוא הגיע למשרד, עוד בטרם שהתפרצו התסמינים של המחלה, באופן הזה שהינו בכלל לא ידע שהוא נושא אותו וכאשר מעוניינים להבטיח פעילות עסקית בראש שקט באמת.

 

חיטוי משרדים כולל שימוש בחומרים רעילים?

הווירוס אשר הפך לנושא השיחה המרכזי בימים אלו, החל לתקוף את האנשים בסך הכל בסוף שנת 2019. בהתאם אף אחד אינו עדיין יודע הכל עליו, טרם נמצאה תרופה אפקטיבית אל מול והן אל מול חיסון והדרך עדיין ארוכה - אבל כבר כעת ברור כי חומר בשם סימקסין X מחסל את הקורונה.

 

חומר חיטוי זה אינו נחשב לרעיל ונמצא בשימוש שכיח עוד לפני שהווירוס עבר מעטלפים, ושמא אף מבעלי חיים שונים, אל עבר המין האנושי. בין היתר השתמשו בחומר סימקסין X, אשר מבוסס על אמוניום רבעוני, לשם חיטוי משטחים מכל מיני סוגים בבתי חולים ובמוסדות רפואיים אחרים.

 

אף שהיעד הינו הדברת חיידקים, וירוסים, פטריות ושאר מזיקים מהציוד שמשרת את אנשי הרפואה החומר המתאים הוא סימקסין X - ואם הוא שומר על צוותים רפואיים במקומות שיש בהם זיהומים רבים, מן הסתם הוא אופטימלי אף בשביל חיטוי מסיבי למשרדים.

 

איך ניתן לשמור על פעולת החיטוי לאורך זמן?

מהלך פעולת החיטוי תלוי בשטח המקום ובכמות המתקנים והנקודות שמשמעותי להקדיש להם תשומת לב ספציפית. בעל מקצוע מיומן בביצוע של חיטוי משלים את טיהור המקום במינימום זמן, ובתום כשעה וחצי בממוצע אפשר יהיה לשהות בו בלי כל דאגה לבריאות העובדים או הלקוחות.

 

בסיום השלמת החיטוי משמעותי להקפיד על כל הנהלים של משרד הבריאות, ובפרט על היגיינה אישית ועל הימנעות מקרבה שלא לצורך.

 

המחירים של חיטוי משרדים   

שניים וחצי ₪ למטר. המחיר עבור החיטוי משתנה בהתאם לגודל השטח בו צריך לטפל וגם כמובן לאופי השטח בו מטפלת חברת ההדברה.