לוכד חולדות

 

לוכד חולדות - החולדות, בניגוד למה שחושבים, הביאו המון ברכה לאנושות. באופן הזה, לדוגמה, יגידו לכם בני האדם אשר בעד הניסויים בבעלי חיים לשם קידום המדע בכלל והרפואה בפרט.

 

אך במידה ונתעלם לרגע מן התמיכה או מן ההתנגדות לניסויים בבעלי חיים, אשר בדרך כלל מתכוונים אל החולדות, משמעותי כי תבינו שבחיי היום יום, חולדות יכולות להסב להרבה יותר מן הפרעה באיכות החיים שלכם.

 

במידה והנכם לוקים בחרדה ובגועל  רק מעצם המחשבה שתיאלצו להיתקל בחולדות, שמא בכלל לא תסתקרנו לדעת האם החולדות הינן באמת מסוכנת או לאו. כל מה שיעניין אתכם, קרוב לוודאי, הינו כי החולדות יתרחקו ממכם עד כמה שרק ניתן.

 

כל לוכד חולדות מקצועי, אשר תפנו אליו, עשוי להגיד לכם שיותר מכל דבר, החולדות הינן חיות פקחיות.

החולדות הרבה יותר נבונות מן העכברים, כמו לדוגמה - החולדות יודעות כיצד לחיות, לשרוד ולהתחבא בכל מיני אזורים. קיימים כל מיני מינים של חולדות שחיים גבוה, גם על גבי העצים.

 

קיימים סוגים של חולדות חיים במקווי מים והן בתוך ביוב. ניתן למצוא את החולדות בספינות, במחסנים, במרתפים, בתוך גגות וכיוצא בזאת. בטרם שתזמינו שירות של הדברת חולדות בביוב, עליכם להבין אין רק האם חולדה היא חכמה, כי אם אף האם הינה עשויה להיות מסוכנת.

 

האם ומתי הינה עשויה לתקוף. באופן דומה לרוב בעלי החיים, כאשר החולדות ירגישו מאוימות, הן עשויות לתקוף אתכם. החולדות בעלות שיניים חדות ביותר והדבר בוודאי עשוי להיות אינו מלבב ולעתים אף להות סכנה.

 

כמו כן, ידועים המון מצבים אשר בהם החולדות אף נשכו בני אדם או ילדים, גם כאשר הינן לא היו מאוימות. הווה אומר, כאשר בני האדם ישנו, החולדות הגיעו אליהם והחליטו לנגוס בהם. 

 

מה השיטות המומלצות ביותר ללכידת חולדות?

במידה והנכם תרים אחר השיטות המומלצות ביותר ללכידת חולדות ותשאלו לוכד חולדות מה עדיף, הרעלה או לחלופין לכידה של חולדות, יתקבלו מהם תשובות נבדלות. לכל לוכד חולדות קיימת הפילוסופיה שלו וההעדפות שלו.

 

הדבר אשר מומלץ כי תבינו הינו שקיימות מספר דרכים שונות להתמודדות עם לכידת חולדות. הנכם יכולים למצוא לוכד חולדות, אשר ישים בבית שלכם מלכודות שאינן קטלניות. המלכודות האלו תופסות את החולדות ללא הסבת נזק כל שהוא להן. בתום זאת, ניתן לשחרר את החולדות שנלכדו באזור שונה.

 

האתגר הינו לאתר את המקומות שבהן אפשר לשחרר את החולדות ללא יצירת בעיות נוספות. כגון - לשחרר חולדות במקום שבו הן עשויות להסב נזק למשלח ידו של חקלאי – לא קיים עוררין על כך שקיימת פה דילמה שאינה פשוטה.

שחרור של חולדות סמוך מדי לדירה שלכם, עשוי להסתכם בכך שהן ישובו לפקוד את הבית שלכם שוב. כפועל יוצא, לכידה של חולדות בלי המתה אכן אפשרית, השאלה הינה אף מה עושים אחרי זה? עוד שיטה מומלצת שבה משתמשים לוכדי חולדות היא עשיית שימוש ברעל.

שיטה זו דורשת כמה התייחסויות להיבטים הבאים - ראשית כל, משמעותית ביותר הינה המקצועיות של לוכד החולדות. על פניו, אין נדרשת מומחיות על מנת לפזר רעל, אבל בפועל מדובר במומחיות רבה ביותר. את הרעל נדרש לפזר באופן מיטבי, בשיטה הנכונה ובאזורים מועדי הפורענות.

השימוש ברעל מתאים עשוי להיות מדוד ולהתבצע באזורים בעלי גישה רק לחולדות. כאשר לוכד חולדות פועל בשיטות הנכונות, הוא ימנע בכך בעיות קשות. לוכד חולדות צריך למנוע הסבת נזק והרעלה של ילדים ושל חיות מחמד. לוכד החולדות נדרש להכיר היטב את כל האזורים אשר בהם החולדות נוטות לקנן בבית שלכם.

 

מדוע כדאי להזמין לוכד חולדות מומלץ?

במידה והבחנתם בחולדות במהלך שעות היום, הווה אומר כי הינן התרבו ביותר בבית שלכם. כאשר יש נוכחות מועטה שלהן, הן מרבות להיות פעילות רק בלילה. דהיינו – במידה וכבר הבחנתם בחולדה במשך שעות היום, הדבר צריך להדליק לכם נורה אדומה כי באה השעה להזמין לוכד חולדות מומלץ לאלתר.

 

כאשר הנכם באים לבחור לוכד חולדות מומלץ, כדאי לכם לנקוט בשיטת השלבים. ראשית כל, הנכם צריכים לוודא כי לוכד החולדות מחזיק באמתחתו רישיון. רבים הם המצבים בהם לוכד חולדות, שאינו מומלץ ואינו בעל רישיון שביצע לכידת חולדות והסב לנזק רב.

 

כמו למשל - הרעלה של בני אדם, כניסה של רעלים לאדמה וכיוצא בכך. כמו כן, עליכם לשאול את לוכד החולדות, מבעוד מועד, מה הן השיטות שבהן הוא פועל ואף בתוך כמה זמן הינו עשוי לבצע את העבודה.

 

החולדות עשויות להעביר מחלות, הינן נושכות, הינן מכרסמות ברהיטים, בחוטי חשמל וכיוצא בזאת. מהירות הטיפול של לוכד החולדות הינה חשובה ביותר. זאת ועוד, עליכם לבדוק בהיבט של לוכד החולדות מה היא הצעת המחיר שלו.

 

כאשר תהיו משוכנעים כי כל הנתונים האלו הינם לשביעות רצונכם, באפשרותכם להזמין את לוכד החולדות המומלץ ביותר.

 

לכידת חולדה בחדר

אחת השיטות הכי שכיחות כדי לבצע לכידת חולדה בחדר, מקורה בביצוע הדברת חולדה על ידי הרעלה. ההרעלה מתבצעת לרוב באמצעות בעלי מקצוע מנוסים ומורשים, אשר משתמשים בחומרים ספציפיים. החומרים האלו לא מסבים נזק לרוב חיות המחמד, אך לעומת זאת הם מסבים למיגור של החולדות.

 

הדבר מתבצע באיטיות ובצורה שלא מסבה לחולדות להפסיק לאכול את הרעל. כמו כן, לוכד חולדות משתמש המון פעמים במלכודות שלא מסבות בהכרח לקץ חייהן של החולדות, כי אם מאפשרות לו להרחיק אותן בצורה שהן אינן עשויות לחזור שוב לחדר בדירה שלכם.

 

במידה והתנחלו אצלכם חולדות, הנכם חייבים, כמה שיותר מהר להזמין את שירותו של לוכד חולדה בחדר, שיגיעו אליכם כמה שיותר מהר. לוכד החולדות ילמד את הבעיה שלכם ויציע בשבילכם את המענה האולטימטיבי והכי הולם לבעיה שלכם.

 

לוכד חולדה ילווה אתכם וילכוד את החולדות במהירות ובאפקטיביות. הדבר נעשה במטרה למזער את הנזקים שלהן ולהרחיק אותם מהדירה שלכם לכל זמן נתון.

 

לכידת חולדה במטבח

חולדות מהוות סכנה לאנשים, בשל כך שהינן מעבירות מחלות. זאת ועוד, עסקינן אודו מכרסם שאין זה לבבי יותר מדי לפגוש במטבח שלכם. עסקינן אודות מזיקים הרסניים ופקחים בפרט.

 

החולדות מכרסמות את דרכן דרך כל מקום אפשרי, כאשר הן תרות אחר מזון הינן עשויות להסב להמון נזק במקומות שלאנשים בדרך כלל קשה להגיע על מנת לתקן את הנזק ובאופן הזה המחיר של תיקון הנזקים עשוי להאמיר לסכומי כסף רבים ביותר.

החולדות יכולות לכרסם במטבח שלכם את חוטי החשמל, חורים בתוך הקיר, צינורות מים וכיוצא בזה. בשל כך, נדרשת שיטת לכידת חולדה במטבח שבדרך כלל מחייבת עשיית שימוש ברעל מסוכן.

 

בעקבות המודעות, ההולכת וגדלה של הדברה ירוקה בעשור האחרון,  פותחו מנעד רב של פתרונות ירוקים שאין מצריכים שימוש ברעלים, שעשויים את חיות המחמד ואת הילדים שלכם שנכנסים למטבח.

 

באם מתעורר החשש כי התנחלה לכם חולדה במטבח שלכם, כדאי לכם לנסות להזיז ארונות, כיסאות או את המקרר, על מנת שתחשפו את החולדה, במידה והיא מתחבאת במטבח. החולדה אוהבת מקומות חשוכים, והיא תתחיל לרוץ מיד ברגע שתזיזו את הרהיט שתחתיו היא נחבאת. 

 

לכידת חולדה בגינה

ניתן לבצע לכידת חולדה בגינה על ידי מלכודת קפיץ - השיטה הזאת תסב למותה של החולדה. כאשר הינה תדרוך על פס המדרך של המלכודת, על מנת להגיע לפיתיון, ייסגר עליה הקפיץ ויגרום להכחדתה.

 

אפשר גם לבצע לכידת חולדה בגינה על ידי מלכודת כלוב – מדובר בשיטה הומנית, אשר מאופיינת כשיטה הכי מועדפת לביצוע לכידת חולדה בגינה, בשל כך שהינה אין הורגת את החולדה.

בתוך המלכודת יושם פיתיון שיסב לחולדה להתקרב. כאשר היא תיכנס למלכודת, דלת הכלוב תיסגר מאחוריה והיא תילכד בפנים. בשלב זה יפנה לוכד החולדה את המלכודת עם החולדה מהמקום וישחרר אותה בשטח פתוח ורחוק מן הבית שלכם.

 

כיצד ניתן למנוע כניסת חולדות לשטח הבית?

  • עובש בקיר מהווה מקום מחיה פנטסטי בשביל החולדות, טיפול בעובש שבקיר יחסל מקום מחיה נוסף עבור החולדות וימנע מהן להיכנס לשטח הבית ולהתרבות בו. כחלק מהטיפול בעובש שבקיר כדאי לכם לערוך צביעה לקיר באמצעות איש מקצוע, אשר מתמחה בתחום הטיפול בקירות מסוג זה ויבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר, כדי למנוע הישנות של הבעיה בתום עת מועטה. 

  • עובדה ידועה היא כי החולדות חובבות זבל ושאריות מזון, הן מגיעות למקום ותרות אחרי במה ניתן לכרסם - שמירה על מקום נקי, בלי כל שאריות של אוכל ואשפה תסייע לכם במניעת שהייה של חולדות במקום משכנכם.

  • על מנת שהחולדות ייכנסו לבית שלכם, הינן צריכות פתח שדרכו יוכלו לחדור אליו, בהמון מצבים החולדות מוצאות חורים בקירות, דרכם הן יכולות לעבור ובאופן הזה לחדור לבית שלכם.  באם בבית שלכם מצויים חורים בקירות הנכס, כדאי לכם לסגור אותם באמצעות שימוש בבעל מקצוע, אשר מומחה בביצוע של עבודות גבס, אשר הינו בקי בסתימה כהלכה של החורים הללו.  

  • בהמון מבנים קיימים עצים וצמחים שמטפסים על הבניין ומגיעים לחלונות הדיירים, מדובר בעוד מקום אשר ממנו נכנסות החולדות לבית שלכם, הינן מטפסות בלי כל קושי על ענפי העצים והצמחים ובאופן הזה החולדות יכולות להגיע עד לחלון של דירתכם. טיפול בעצים וצמחייה אלו ימנעו מהחולדות לגשת ולטפס עד לחלון הבית שלכם ובכך ימנעו את כניסתן.

 

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים לוכד חולדות?

לשאלה מה חשוב לדעת לפני שמזמינים לוכד חולדות, קיימות כמה חלופות ולהלן נפרט עבורכם כמה  דרכים אשר על ידן תהיה לכם ההיתכנות לבחור את לוכד החולדות הכי מתאים לביצוע העבודה -  

  • עשיית שימוש במנעד רב של שיטות לכידת חולדות – לוכד חולדות מקצועי יודע להשתמש בשפע רב של שיטות לכידת חולדות , אף במידה ועסקינן אודות מלכודת קפיץ ואף במידה ועסקינן אודות מלכודת דבק. 

  • לוכד חולדות מקצועי יעניק לכם אחריות על הלכידה של החולדות וגם יבוא אליכם כמה ימים בתום לכידת החולדות, כדי לראות מה המצב והאם העבודה הסתיימה. באם רמת הנגיעות רבה, לוכד החולדות יבצע עוד לכידה של חולדות. 

  • חשוב ביותר כי לוכד החולדות יהיה בעל מקצוע מהימן, אשר תהיה לכם האפשרות לסמוך עליו ולדעת כי עסקינן אודות בגורם מאוד מקצועי . 

 

האם חולדות מסוכנות ומעבירות מחלות ?

החולדות מוכרות בתור בעלי חיים אשר מעבירים המון מחלות ובשל כך מאוד משמעותי לנהוג באחריות ולהזמין מבעוד מועד שירותי לכידת חולדות ואין לנסות ללכוד את החולדות במו ידכם. קיימת חולדת החוף הנורבגית, שקיימת במדינת ישראל, ומדובר בחולדות יותר אגרסיבית.

 

הן אוכלות מזונות על בסיס חלבון ומאופיינות כמעין טורף. הן עשויות לנשוך את מי שנתפס בעיניהן כחסר ישע, ובמידה והן נקלעות לפינה ומרגישות מאוימות, הן עשויות להגן על עצמן באמצעות נשיכה.

 

מה המחיר שגובה לוכד חולדות?

המחיר שגובה לוכד חולדות הוא החל ממאה תשעים ותשעה ₪. קיימות חברות מובילות ללכידת חולדות במדינת ישראל בתחום לכידת חולדות, הן יודעות היטב לספק לכם לוכד חולדות מקצועי, אשר יבוא אליכם תוך פרק זמן קצר לשם ביצוע לכידת החולדות, הלוכד מיומן ומונחה לא לצאת מהבית ללא החולדה במידת האפשר.