שירות הדברת צרעות

 

מדביר צרעות – הצרעות מהוות חלק ממשפחת הדבורים, כאשר רוב חייהן מתהווים סביב המלכה. אם קיימת תקופה שבה הנכם עשויים להיות בעלי תשומת לב רבה יותר באשר לנוכחות של קן או לאו, היא עונת האביב.


עונת האביב הינה העונה שבה יותר מבכל עונה אחרת, מקימות הצרעות את הקן. עם חיפושכם במטרה לשלול הימצאות של צרעות בבית שלכם, הליכם לתור אחר קן שנראה כסוג של גוש.

משמעותי להבין כי לפעמים מה שייראה בעיניכם חשוד לאו דווקא יהיה קן של צרעות, באופן הזה שטרם הבהלה המיותרת, מומלץ אכן לבדוק כי עסקינן אודות קן חדש של צרעות. באם ואכן החשש שלכם התממש, הנכם צריכים לאלתר להזמין מדביר צרעות מקצועי, על מנת שיבצע הדברה נגד קן צרעות.

 

הדברת צרעות - איך להרוג צרעות ושלא ישובו לביתכם אף פעם? טיפול בקן צרעות עשוי להיות מסוכן מאוד למי שלא יודע מה הוא עושה, ובשל כך כדאי שתשאירו את העבודה הזאת לטיפולה של חברת הדברת צרעות.

כאשר בני אדם מתקרבים לקן הצרעות, הן חשות מאוימות ותוקפות מיד. באופן שונה מדבורים, הצרעות אינן מתות בתום העקיצה, ובשל כך כל אחת מהן תעקוץ כמה פעמים, דבר שעשוי להיות לא נעים בלשון המעטה. 

 

מה לעשות שמזהים קן צרעות בסביבת הבית?

הדבר הראשון שמשמעותי להבין הינו כי אסור לכם להתקרב לקן בשעות היום, כי אם רק לאחר רדת החשיכה, כאשר רוב הצרעות כבר שבו לקן. קודם כל, יש לזהות את מקום הקן.

 

איך אפשר לאתר את הקן? ברוב המצבים בעל הבית יזהה כניסה ויציאה של הצרעות בסביבת הקן. במצב שאי אפשר לאתר את הקן, חברת ההדברה תשתמש בפיתיונות.

 

היא תשים חתיכות בשר עם חומר הדברה ואז הצרעות ייטלו את הבשר אל תוך הקן וירעילו את המלכה של הקן, שזה הדבר שהכי משמעותי להשמיד. אם משמידים רק חלק מהצרעות, המלכה דווקא מזהה סכנה לקן ומגבירה את הילודה. כמו כן, עליכם לאטום את אזור הקן אף לאחר השמדתו. 

 

 כיצד מומלץ להרחיק צרעות בלי להיעקץ?

צרעות אינן רק מהוות מפגע אסתטי – כי אם הינן מסוכנות ביותר. כאשר עקיצה של צרעות מהווה אירוע לא סימפטי, אבל לרוב היא אינה מהווה סכנה לחיים – כאשר עסקינן אודות קן של צרעות, הנכם עשויים להיחשף להמון עקיצות, כאשר נחיל צרעות רודף אחריכם, או אפילו יותר מסוכן – אחרי הילדים במקום משכנכם.

פה עסקינן אודות מצב של סכנת חיים, ובשל כך כדאי לכם שלא לנסות להדביר או להרחיק את הצרעות בלי כל ליווי מקצועי. משמעותי לדעת, כי הצרעות הן חרקים אגרסיביים וטריטוריאליים – במפגש עם צרעה בודדת, קיים סיכוי רב להיעקץ, ברם בחשיפה לקן צרעות שלם, קיים סיכוי רב שכל נחיל הצרעות יתקוף אתכם – אף במידה ומדובר בילדים קטנים, אשר משחקים בגינה.

 

בשל זאת, בפרט בעונת האביב, משמעותי להיות דרוכים ולבדוק היטב את סביבות הדירה ובפרט מקומות מועדים – ממש בכל יום או גם פעמיים ביום.

 

האם עקיצת צרעה מסוכנת?

בדרך כלל, כאשר מדברים על עקיצות מסוכנות, מפנטזים על עקיצת צרעה או עקיצה של עקרב ארסי. אלו עקיצות שמוכרות לכולם כמסוכנות, בפרט בשל כמות הארס הרבה שנכנסת לגוף בזמן העקיצה.

ההתחלה לרוב תהיה בנפיחות רבה ביותר ובאדמומיות מפחידה, ויכול להגיע - במקרה של עקרבים ארסיים במיוחד - לסכנת מוות.
 

האם כל צרעה מסוכנת לבני אדם?

מפגש עם צרעות הינו בכל עת אינו לבבי ואינו סימפטי ובצדק. רק הנראות של החרק בצבעי צהוב שחור האלו יכול להרתיע אתכם בוודאי ואף העובדה שבמידה ומבחינים בצרעה אחת, יש לשער כי יש לה עוד חברות באזור.

הצרעה הזאת בונה קינים בין סלעים או במחילות באדמה, ובשל כך שהינה ניזונה מבשר, הינה עשויה להציק לכם ביותר במידה ותערכו פיקניק בחיק הטבע.

 

עקיצה של צרעה אחת אינה בהכרח תהיה מסוכנת, אלא אם כן הנכם ממש רגישים לארס שלה, אבל עקיצה של מספר צרעות יחדיו בהחלט עשויה להיות מסוכנת ולהסב להלם אנפילקטי. כמו כן, במידה וילד או בני אדם בגיל הזהב נעקצו באמצעות צרעות, כדאי לפנות אותם לרופא במהירות האפשרית.

 

איך אפשר לדעת אם הצרעה מסוכנת?

עקיצה של צרעה אינה מהווה סכנה למרבית בני האדם, אבל היא עשויה להוות כחומר נפץ בשביל מי שאלרגי או מי שרגיש אליה. במידה ומתפתחת לכם קמעה אדמומיות וגרד סביב אזור העקיצה, אין כל סיבה שתיכנסו לפניקה. הדבר טבעי ונורמלי.

מאידך, במידה והגרד יעבור לעוד אזורים בגוף שלכם וכן יופיעו נפיחות או קוצר נשימה, הדברים מעידים על מצב שדורש ביקור אצל הרופא. זאת ועוד, במידה ונעקצתם באזור של חלל הפה, כדאי לכם ללכת לקבל עזרה רפואית, פן תחוו היצרות של כלי הנשימה וחסימה של כניסת אוויר אל הריאות.

 

האם יש הדברה טבעית נגד צרעות?

על מנת להכין את המתקן להרחקת צרעות, כל מה שהנכם צריכים הינו שקית נייר חומה ופשוטה, בגודל בינוני. עליכם למלא אותה בניירות עיתון מקומטים, או גם בעוד שקיות נייר. יש לכווץ את פתח השקית, ולקשור אותו עם נייר דבק או חוט חזק.

ואז לנער ולקמט קמעה את השקית, באופן כזה שתקבלו צורה זהה לזו של קן הצרעות. כך נראה קן צרעות אמתי. לא נדרש להכין עותק מדויק של הקן, בשל כך כי לצרעות אין ראייה טובה מספיק על מנת להבחין בהבדל.


איך מדביר מקצועי מבצע הדברת צרעות?

  • אפשר להדביר צרעות על ידי אבקות רעל. את האבקות צריך לפזר על ידי מאבקת, שנראית כמו מקל סלפי ארוך. הדברה על ידי איבוק מתאימה לקינים באזורים שקשה יותר להגיע אליהם ושיש בהם מרחב, כמו בתוך הגג. האבקה מתפזרת על שטח גדול יותר ובאופן הזה הינה מבטיחה שכל הצרעות במקום יגיעו אל הרעל והן יהרגו אותן לאלתר.

  • הדברת צרעות שנעשית על ידי ריסוס ובאיבוק, מבוצעת בשעות בין הערביים או בערב, אז כל הצרעות שבות מיום העבודה אל הקן. המדביר לובש לבוש מיוחד, אשר מורכב מן בגדים ארוכים, רשת על הפנים וכפפות מיוחדות של דבוראים ורק אז מתחיל את ההדברה.

  • קיימים שני סוגים של הדברה בריסוס נגד צרעות - ריסוס נוזל וריסוס קצף. שתי שיטות הריסוס הללו עושות את אותה עבודה וכל מדביר בוחר לעבוד עם החומר המועדף עליו. 

 

האם כל מדביר יכול לבצע הדברת צרעות?

הדבר המשמח הינו שניתן לבצע הדברת צרעות, ובעצם, במידה ותזמינו את בעל המקצוע המתאים, יהיה באפשרותכם להיפטר מהצרעות בקלות רבה.

 

הדבר אשר אינו משמח הינו שבמידה ואין תעשו את ההדברה באמצעות בעל המקצוע המתאים, ותזמינו איש הדברה אשר מדביר הכל, רק תבחרו מה, לא רק שהבעיה אינה תימוג, כי אם זה עשוי להתברר אף כמהלך מסוכן. הדברת צרעות מבוססת על הבנה של אופן הפעולה ואופן החשיבה של הצרעות ולא כל מדביר בקי בה. 

 

מה המחיר של הדברת צרעות?

המחיר של הדברת צרעות הינו החל משלוש מאות ₪. סוג ההדברה אינו משפיע על המחיר של הדברת צרעות, אך קיימים כמה נתונים שכן משפיעים - כמה הקן נגיש והאם מסוכן להגיע אליו. אם קן הצרעות נמצא במקום נגיש ונמוך שלא מצריך טיפוס, כמו בארגז התריסים, המחיר יהיה נמוך יחסית.