הדברת זבובים

 

הדברת זבובים – קיים מנעד רב של דרכים שעשויות להיות מועילות עבור הדברת זבובים בכוחות עצמכם, עליהן תידרשו להשקיע קמעה כסף, בשל כך כי עסקינן אודות תכשירים ומכשירים שתצטרכו לקנות.

 

חלק מהם אפקטיביים יותר וחלק מהם אפקטיביים פחות, אבל יחד עם זאת, אף אחת אינה תפעל באפקטיביות כמו הדברה מקצועית, אשר תמגר את כל הזבובים בפעם אחת ולטווח הארוך.

 

להלן אחת הדרכים – מלכודת דבק לתלייה - המלכודת הזאת מסתלסלת מהמקום שבו תתלו אותה, והזבובים יימשכו אליה מפאת צבעה וריחה, כאשר הנכם אין תריחו דבר, אבל בוודאי תראו אותה והיא אולי תציק לכם בעיניים. עסקינן אודות תכשיר שקל מאוד לשימוש – נדרש רק לפתוח את האריזה ולתלות את המלכודת. 

 

ריסוס נגד זבובים - ריסוס נגד זבובים בגינה או בתוך הדירה, הינו אפקטיבי לאורך זמן, כל עוד הסביבה החיצונית של הדירה מונעת הגעה, התפתחות והתרבות של זבובים.

 

עליכם לשמור על מרחב נקי מצואה, זבל וכל מיני חומרים אורגניים. ההדברה שמבוצעת מתמקדת אף בשטחי החצר שנגועים אבל כוללת אף את פחי הזבל ופתחי ביוב קרובים. 

 

מה מושך זבובים לבית?

מה שמושך את הזבובים לבית שלכם הינו אזורי המחייה שלכם. הזבוב מאושר ביותר לחלוק עמכם את הדירה שלכם ואת המזון שנמצא במטבח, הנכם בוודאי פחות רוצים להבחין בהימצאות של הזבובים בקרב הדירה שלכם, ועושים כל מאמץ על מנת להרחיק את הזבובים מאזורי המחייה שלכם.

 

טיפול מהיר בבעיה הרצינית של התנחלות זבובים בבית שלכם הינו הכרחי עבור מניעת התרבות מהירה. הזבובים מטילים ביצים שמתפתחות מהר מאוד למאות זחלים ובהמשך למאות זבובים.

 

בכל הטלה מטילה הנקבה כמאה ביצים, במשך עשרה ימים מתפתחים הזחלים לזבובים עצמאיים. תוחלת החיים של זבובים הינה מספר שבועות עד מספר חודשים.

 

מה מושך זבובים לגינה?

מה שמושך זבובים לגינה הינו בפרט חומרים שעשויים להזין אותם, בשל כך ניתן למצוא אותם בכל אזור שקיימים בו בשר, זבל, צואה או פגרים. כמו כן, הזבובים עשויים להימשך אף לריח הגוף שלכם במידה והינו עז, או לאוכל שבקערת המזון של חיית המחמד שלכם שנמצאת בגינה.


האם זבובים מעבירים מחלות?

מסתר כי רמת הזיהום של הזבובים היא הרבה יותר גדולה ממה שחשבו עד כה. סריקת בקטריות וחיידקים רעילים, שנעשתה על הזבובים, מראה כי כל חרק נושא על עצמו יותר משש מאות בקטריות וחיידקים חיים מסוכנים שעשויים לעבור במגעם עם מאכלים ובני אדם. 

 

בחלק מהמצבים אין נדרש כי הזבוב ינחת במקום, מספיק שהוא יפזר באוויר את החיידקים המזיקים.

באופן כללי, לא כדאי לכם לאכול מזון שהיה בחוץ ושרץ בזבובים.

 

הגורם לכמות החיידקים והבקטריות שמצויות על זבובים נובע מהעובדה שהינם קיימים במרחב שלם של אזורים בעייתיים, מן ההיבט של היגיינה, כמו למשל - נבלות בעלי חיים, פחי אשפה, הפרשות של בני אדם ובעלי חיים ואתרים רבים נוספים בעלי רמה גבוהה של חיידקים. הזבובים נוגעים בצמחים, במאכלים ובבני אדם - ומעבירים אליהם מחלות.

 

האם יש זבובים שעוקצים?

בעת האחרונה נצפתה עלייה בכמות בני האדם אשר נעקצו מזבוב החול ובשל זאת הינם סובלים מפצעים גדולים ומוגלתיים. זבוב החול נמצא במדינת ישראל המון שנים באזור הבקעה. הזבוב הזה יושב על עכברים ומעביר טפילים מהעכבר לאנשים ומסב למחלת שושנת יריחו, המוכרת אף בכינוי לישמניה.

 

איך מדביר מקצועי מבצע הדברת זבובים?

מדביר מקצועי מבצע הדברת זבובים במספר שיטות, כאשר קיימת שיטה אחת הכי טרנדים כיום והינה אפקטיבית למעופפים שונים באותה מידה, כמו לדוגמה - יתושים או ברחשים.

 

השיטה הזאת שמא תהיה מוכרת לכם, בשל כך כי כולם משתמשים בה אף בדירה, מדובר במכשיר חשמלי, שמחשמל את הזבובים. העוצמה של המתח מספיק חזקה על מנת לחסל את הזבובים, אבל לא על מנת לחשמל אנשים, דבר שיהיה קשה לגעת בחשמל דרך מנגנוני הביטחון.

 

קיימות שיטות הדברה נוספות, כגון - מלכודות דבק שלוכדות את הזבובים באמצעות הדבקתם, או דליים שנתלים לרוב ולוכדים את הזבובים אחרי שאלו נכנסים לתוכם, בשל כך כי קיים בהם רעל.

 

האם ריסוס מומלץ נגד זבובים?

ריסוס נגד זבובים מהווה את  אחד הפתרונות הכי ידועים בכל דירה. אותו ריסוס בעצם מעניק מענה נקודתי ושאינו אפקטיבי במיוחד, בשל כך כי הזבובים ישובו וימשיכו להטריד אתכם. בנוסף לכך, קיימים הפתרונות היצירתיים יותר, כמו למשל - מלכודת דבק, אשר מושכת את הזבובים ומסבה להם להידבק אל אותה המלכודת, מלכודות של מנורות מיוחדות אשר קוטלות את הזבובים וכיוצא בזאת. 

 

ברם, בלי כל עוררין על כך המענה הכי אפקטיבי הינו אותו ריסוס מקצועי, אשר מבוצע באזורים מושכי זבובים, כמו לדוגמה מקורות מים. האזורים הללו הינם מקומות הדגירה של הזבובים ובהם הינם עשויים להתרבות לכמויות בלתי מוגבלות. ריסוס נגד זבובים באזורים מועדים לפורענות יביא לפתרון לכל האזור כולו. לשם כך יש לקבל את הייעוץ ממדביר זבובים מקצועי. 

 

האם יש אחריות על הדברת זבובים?

אלמנט משמעותי בבדיקת האמינות והאפקטיביות של חברת הדברה מקורו באחריות שניתנת על ההדברה. אמנם הריסוס או הפיתיונות שיניח המדביר על מנת להדביר זבובים אינם ישרדו לתמיד, אבל במידה והמזיקים לא נעלמים זמן קצר אחרי שבוצעה ההדברה, המדביר נדרש להגיע פעם נוספת אליכם ולברר מה אינו כשורה .

 

לרוב האחריות מוענקת למשך שישה חודשים, אבל מדובר בפרמטר משמעותי שיעניק לכם קצת רוגע. 

 

מה המחיר של הדברת זבובים?

המחיר של הדברת זבובים הינו החל ממאה תשעים ותשעה ₪. הדברה של זבובים עשויה להיות זולה יותר ככל שהיא תהיה פשוטה יותר.

 

למשל, הדברת נמלים או תיקנים או זבובים, אשר כוללת ריסוס או הנחת פיתיונות, עלותה מופחתת לעומת הדברת טרמיטים שדורשת קידוחים באדמה ולעתים בקירות, או הדברה של פשפש המיטה שדורשת ייבוש של הסדינים והדברה יסודית בכל חלקי חדר השינה.