הדברת יתושים

 

הדברת יתושים - יתושים עשויים להתרבות בתוך סנטימטר אחד של מים עומדים, הווה אומר שקיימים המון מקומות ברחבי הדירה שיכולים לעודד כניסה שלהם. משמעותי להיפטר מאותם אתרי גידול אפשריים, על מנת להימנע מגינה מלאה ביתושים.

 

כדאי לכם להזעיק שירותי חברת הדברת יתושים ועד שהיא תגיע, להלן הפעולות שביכולתכם לעשות כדי למנוע את כניסתם לבית שלכם -

 • הסירו מכלים ריקים – התחילו באמצעות ניקוי כל המכולות שנותרו מוטלות מסביב לגינה. הניחו דליים, קחו צעצועים וזרקו את כל הכלים לחיות מחמד שנותרו בחוץ. במידה ולחיית המחמד שלכם חייבת להיות צלחת בגינה, דאגו להחליף את המים כל יום. 

 • עליכם לגזום את הדשא ולגזום את השיחים - במשך היום, יתושים אוהבים לנוח בעשב גבוה או בין שיחים באזור לח ומוצל. שמירה על עשב קצר תמנע מהם מקום של מנוחה. בנוסף לכך, גרפו את העלים שנפלו. עלה הפוך עשוי להכיל מספיק מים לביצי יתוש, והן לתת להם מקום לחכות בו ביום.

 • בדקו את המרזבים - לפעמים היתושים יכולים להיתקע בעלים, בענפים או בכל פסולת אחרת, ומים יצטברו במקום להתנקז החוצה. נקו אותם באופן קבוע, בפרט במשך עונת הקיץ. במידה ומותירים מים עומדים במרזבים יותר משבוע, היתושים יטילו בהם ביצים.

 • מלאו את האזורים הנמוכים ביותר בגינה – המקומות הללו עשויים להחזיק מים לאחר גשם או כאשר הדשא מושקה. ללא ניקוז מתאים, המים יישארו במהלך כמה ימים, דבר שיאפשר ליתושים להתרבות. 

 

ריסוס נגד יתושים - הסיבה שעיריות מחליטות כי ריסוס הוא הדרך הכי טובה להילחם נגד יתושים הינה כי היתושים הללו מפיצים מחלות ברחבי הערים. בשל כך כי מחלות אלה, לרבות נגיף הנילוס המערבי, עשויות להיות מסוכנות ביותר, משמעותי להיות פרואקטיביים.

על המדביר לשלוט על אוכלוסיות היתושים ולמנוע מהתרבותם, באופן כזה שאין יהיו עוד בני אדם שחולים במחלות המועברות מיתושים. היתרונות של הריסוס נגד יתושים הינן -

 • ריסוס נגד חרקים הינו הדרך הכי אפקטיבית להילחם נגד יתושים. הסיבה לריסוס קוטל חרקים הינה כי זאת השיטה הכי מהירה והכי יסודית לטיפול בכל מקום. ריסוס מאפשר למדביר לכסות את אזור הטיפול באמצעות התמקמות על כל המשטחים וביצוע עבודתו שהינה חיסול היתושים.

 • כמו כן, ריסוס נגד יתושים יישאר זמן רב יותר על אותם משטחים. הדבר מסייע להבטיח כי הריסוס יצטרך להתבצע בתדירות נמוכה יותר.

 

איך מתבצעת הדברת יתושים?

הדברת יתושים עשויה להתבצע במספר דרכים, כאשר אחת הדרכים הינה פיזור של שמן על פני המים במטרה להביא לחסימת דרכי הנשימה של היתושים ולמגר אותם. השימוש של השמן מבוצע על ידי פיזור על מי הביוב.

 

חברת הדברה מקצועית להדברת יתושים תשתמש בשמן מסוג MLO אשר מתפרק במהירות ומזהם במידה מועטה לעומת שמנים שונים. דרך נוספת של ביצוע הדברת יתושים הינה על ידי מילוי בעפר בורות מי שופכין, אשר לא בשימוש ובאופן הזה למנוע את ההיתכנות שהיתושים ידגרו באזור. בעצם, עסקינן אודות שיטה של הדברה ירוקה אשר אינה מסבה נזק לסביבה.

 

מה עושים נגד יתושים בבית?

בטרם יגיע לבית שלכם מדביר מקצועי, צריך למצוא את מקורות הדגירה של היתושים ואז צריך לפעול לפעולה של ייבוש המים בכל מיני אזורים, כמו לדוגמה - גגות, מקלטים וכיוצא בזה.

 

עוד פעולה שאפשר לבצע  הינה לאטום את מערכת הביוב, מן היעד של מניעת גישה של היתושים אל הדירה שלכם. ייתכנו מצבים שבהם אין תבחינו במקור המים העומדים ובשל כך, נדרש לבדוק האם המרזבים נסתמו במשך עונת החורף.

 

בנוסף לכך, עליכם להקפיד לכוון את מערכת ההשקיה לכמות הדרושה ולא מעבר לכך. בנוגע לזחלי היתושים, צריך להתמודד עמם על ידי חומרי הדברה שמוכנסים למים, כאשר החומרים השכיחים הינם מווסתי גדילת חרקים.

 

מה עושים נגד יתושים בגינה?

כמו בהמון מצבים, הדרך הכי אפקטיבית נגד יתושים בגינה הינה לפעול למניעת ההתפתחות שלהם. צריך לאטום את פתחי הביוב בסביבת הבית, לייבש מאגרי מים עומדים, כמו למשל - שלוליות בגג ובגינה והן ערוגות ואדניות.

יתרה מזאת, עליכם להקפיד על גיזום וניקיון בגינה והשקיה בכמות מתאימה שאינה תגרום להצפה של הגינה ותיצור שלוליות. מקומות מוצלים באופן מלא שאליהם אינה מגיעה שמש ישירה כלל, אף הם מהווים מוקד מושך להתפתחות יתושים.

 

ביצוע הדברת יתושים על ידי מדביר מוסמך

במידה איתרתם את המפגע רק כאשר הנכם שומעים את הזמזום של היתוש ושנייה בטרם שהינו יעקוץ אתכם, מומלץ לכם להזמין שירותי הדברת יתושים על ידי מדביר מוסמך. 

 

בדרך כלל המדביר המוסמך יבצע את ההדברה נגד יתושים בגינה שלכם, קרוב למוקד הדגירה וההתפתחות, באמצעות שימוש בכל מיני רעלים שמתפרקים במהירות יחסית ולא מסבים נזק לאנשים.

 

עליכם לדעת, כי הדברה כזאת אפקטיבית רק למשך חודש אחד, ואף במידה והיא תכסה יותר זמן, במהלך עונת החורף המלווה בממטרים, השפעתה של ההדברה תתנדף לחלוטין. אולם, כשחדר השינה הופך לזירה פעילה בשביל יתושים, לעתים צריך לנקוט בפעולה קיצונית.

קיים קושי רב להדביר יתושים, ברם הדברת יתושים על ידי מדביר מוסמך תביא לכך שהוא יודע לזהות את מקור הבעיה, להעניק טיפול נקודתי ולבצע פעולת הדברה על ידי חומרי הדברה ירוקה, אשר מוכרים כאיכותיים ובטוחים לשימוש ביתר המקומות שמסביב לשטח של הדירה שלכם, כדי לצמצם במידה משמעותית את ההופעה החוזרת של היתושים.

 

האם ריסוס נגד יתושים באמת אפקטיבי?

תכשירי ההדברה הביתיים, אשר מתבצע באמצעותם ריסוס נגד יתושים, הינם אפקטיביים בפרט למטרות נקודתיות, כאשר הבעיה הינה קטנה וממוקדת. תיקן שמסתובב במטבח, שיירה קטנה של נמלים בסלון או יתושים שפוגעים באיכות החיים שלכם – במצבים הללו ריסוס ביתי עשוי לסייע, כאשר החומר הכימי האקטיבי עליו הינו מבוסס, נכנס לגופו של היתוש ומחסל אותו.

הימצאות של תיקן או נמלה בדירה, לרוב מעידה על זאת כי קיימים עוד מזיקים, כמו יתושים בדירה שלכם והדבר בשל כך כי המון מזיקים חיים בקבוצות או במושבות, ובשל זאת, במידה והבחנתם באחד, הווה אומר כי קיימים בבית שלכם הרבה יותר יתושים. 

על מנת להיפטר מהכמות הרבה של יתושים – אי אפשר להסתפק בתכשירי ריסוס ביתי, שרמת הרעילות שלהם היא יחסית נמוכה ושההשפעה שלהם נעלמת יחסית מהר.

 

כיצד ניתן למנוע התרבות של יתושים בסביבת הבית?

ניתן למנוע התרבות של יתושים בסביבת הבית שלכם, אבל לא ניתן למנוע אותה לחלוטין. אף ההדברה הקיימת בשוק זמנית ביותר. אז מה בכל אופן יש לעשות במצב כזה?

 • משמעותי לוודא כל שבוע שלא קיימת הצטברות של מים עומדים ברחבי הדירה או החצר, גם הצטברות של מים בצלוחיות שמתחת לעציצים עשויה להביא להתרבות של יתושים. בשל כך, בתום ההשקיה, משמעותי כי תרוקנו את הצלוחיות הללו. זאת ועוד, עליכם לבדוק שלא קיים מצב של השקיית יתר של צמחים בחצר, אין צמיג הפוך שבו עשויים להצטבר מים ולהשקות את הדשא בשעות הבוקר המוקדמות, ואין במהלך הלילה. באופן הזה, תקטינו את ההיתכנות להתרבות היתושים. 

 • בנוסף לכך, עליכם לרוקן מינימום פעם במהלך שלושה ימים דליים שנמצאים מתחת לניקוז של המזגן וכלי מים של חיות המחמד שלכם. ואף כדאי לכם לתקן נזילות של מים מצינורות וממזגנים.

 • קיים מענה די מיטבי, אשר מופיע בדמות של הדלקת לפידים להרחקת יתושים עם שמן ציטרונלה, השמן הזה הינו יעיל באופן יחסי ומתאים לשימוש בגינה בעונת הקיץ.

 • המענה הכי אפקטיבי שמדובר ביותר כיום הינו התקנה של רשתות אף בבתים פרטיים והן בדירות בבתים משותפים. בדרך כלל אפשר לקנות את הרשתות הללו ולהוסיף אותם לחלונות קיימים, מבלי שיהיה צורך להחליף את החלון עצמו. קיימות רשתות הזזה, רשתות נשלפות וגם רשתות גלילה. קיימות רשתות שקופות שמעבירות אחוז גבוה יותר של אוויר ואפשר להתקין אותן אף כדלת הזזה לצד פתחים גדולים כמו דלתות זכוכית.

 • תאורה מזמנת חרקים ובעיקר יתושים, בשל כך אפשר להרחיק קמעה את התאורה מפינת הישיבה בגינה או במרפסת. בנוסף לכך, אפשר למקם מנורת פלורסנט שתחסל אותם, על ידי חשמול, בתוך חדרי הדירה. מומלץ לכם כי לא תניחו אותה במרפסת או קרוב לחלון, על מנת שלא למשוך את היתושים שנמצאים מחוץ לדירה שלכם.

 

מה מחיר הריסוס נגד יתושים?

מחיר הריסוס נגד יתושים הינו החל ממאה תשעים ותשעה ₪. מחיר הריסוס תלוי בגודל החצר והשטח הפתוח שבו היתושים מקננים ואותו צריך לרסס.

 

עליכם לדעת, כי ריסוס יתושים אפקטיבי רק עבור גינה או חצר של הבית, בתוך דירה או בית הריסוס לא אפקטיבי.