הדברת נמלים

 

הדברת נמלים - הדברת נמלים טבעית מכונה אף הדברת נמלים ירוקה או לחלופין הדברת נמלים אורגנית. בעצם, כל הדברת נמלים טבעית מורכבת מאותן המעלות, כאשר השיטה עצמה נבדלת במהלכה ובאפקטיביות שלה.

 

הדברת נמלים טבעית לא עושה שימוש ברעלנים, בחומרי הדברה כימיים. חומרי הדברה כימיים אפקטיביים ביותר, אבל הינם מסוכנים מאוד, בשל כך כי כמו שהינם מסבים נזק לנמלים, הם עשויים להסב נזק לחיות המחמד, לאורגניזמים שאין מעוניינים למגר ואף לאנשים במשקל מועט, כמו למשל - ילדים ותינוקות.  

 

הדברת נמלים בבית – אף במידה ותצליחו לחסל כמה נמלים או שיירת נמלים בדירה שלכם, ההדברה אינה תהיה אפקטיבית ובמקום הנמלים שהצלחתם למגר יבואו כל הזמן נמלים חדשות.

 

הנמלים הינם חרקים חברתיים, אשר חיים במושבות גדולות. בראש המושבה ניצבת המלכה האם, שתפקידה הינו להטיל ביצים ולדאוג להמשכיות ומסביב למלכה האם פועלות מלא נמלים, שאמונות לספק מזון למלכה ולכל יתר הנמלים בקן.

 

העיקרון המוביל של הדברה הינו להגיע אל הקן ולפגוע במלכה, רק המתה של המלכה יביא לחיסול המפגע בצורה אופטימלית.

איך נמלה מגיע אליך הביתה?

כאשר נמלים יוצאות לתור אחר מזון, הינן מתפרשות על פני שטח נרחב סביב הקן שלהן. כאשר אחת הנמלים מוצאת מזון שמתאים לה – בדרך כלל מדובר בחומר מתוק וסוכרי – היא תשיב אותו לקן ותיצור מסלול ממנו עד אליו.

 

נמלים שונות יוצאות מהקן והולכות באותו נתיב שהיא סימנה, ובאופן הזה, מהר מאוד ישתכנו אצלכם המוני נמלים בדירה. זה לא יהיה חייב להיות סוכר, ונמלים נמשכות גם לאוכל של חיית המחמד שלכם.

 

אילו נזקים נמלים יכולות לעשות בבית?

כדי לגונן על עצמן מטורפים, הנמלים תוקפות בנשיכות ולפעמים גם בעקיצות.  בדרך כלל נמלים אינן מסבות נזק רב, למעט לשקיות המזון שלכם שבהן ייווצרו חורים. נמלים ענקיות עשויות לעקוץ, ברם רק במידה ומחזיקים אותן ביד, וככלל, הנמלים מהוות יותר סכנה לחיות המחמד שלכם אם הן אוכלות מהמזון שלהם. הן יכולות לזהם אותו להעביר להן באופן הזה מחלות.

 

איך מבצעים הדברה מנמלים בבית?

מרבית בני האדם בעלי נטייה לפזר רעל לנמלים או לרסס נמלים שנמצאו בדירתם, אך פעולת הדברת נמלים מקצועית אינה כה פשוטה ומחייבת תכנון וביצוע דקדקניים.

 

ביצוע הדברה מנמלים בבית מתבצע במספר שלבים, כלהלן – 

הערכת מצב – קודם כל, יש לזהות את מקור הבעיה, חומרתה ונתיבי חדירה אפשריים של הנמלים. כעת המדביר יתור אחרי מושבת הנמלים, בשל כך כי חיסול המושבה הינו הכי משמעותי ואפקטיבי בפרוצדורה זאת. 

טיפול נקודתי - במצבים שבהם אי אפשר להגיע אל הקן, נוקטים בדרכי פעולות מתוחכמות יותר, שמורכבות מהשמת פיתיונות  וריסוס בלחץ גבוה של שקעי החשמל ופתחים אחרים בדירה. באם הקן או הקנים אותרו, פעולת ההדברה תתמקד בחיסול הקן על ידי חומרי הדברה. 

 

איך מבצעים הדברת מנמלים בגינה?

הדברת נמלים בגינה תבוצע באמצעות תכשירים שנמכרים לקהל הרחב, כלהלן -

  • טופג'ל - טופג'ל עבור הדברת נמלים בגינה הינו אפקטיבי ביותר, בעל רעילות אפסית לאנשים ולחיות - ידידותי לסביבה, לא נדרש לעזוב את הדירה או לפנות דברים, קל ונוח לשימוש בצורה עצמאית.

  • בזלת - פיתיון גרגרי להדברת נמלים לרבות נמלת האש הקטנה. בזלת הינו פיתיון אטרקטיבי לנמלת האש ולכל מיני נמלים  . 

 

מה מושך את הנמלים לבית?

לנמלים קיים חוש ריח מצוין. מחושיהן מלקטים בכל עת חלקיקי ריח מהאוויר, ובאמצעות הזזת המחושים, הנמלים עשויות לגלות מאיפה מגיע הריח, ובמטבח שלכם קיימים המון מקורות כאלו.

  

איך מומלץ להרחיק נמלים מהבית?

קיימים מקרים שבהם השיטות הטבעיות של הרחקת נמלים מהבית אינן עובדות, כמו למשל - כאשר עסקינן אודות מיני נמלים עקשניות בפרט כמו נמלת האש הקטנה, אשר אף עוקצת. כדי להתמודד עם מצבים אלו צריך לגייס את קוטלי הנמלים.

תכשירי ההדברה לנמלים הקיימים היום נחשבים לבטיחותיים לשימוש. רובם מורכבים מחומר אקטיבי, אשר פותח במקור ממולקולה טבעית של צמח החרצית בעלת רעילות נמוכה לאדם וליונקים, אבל קטלנית ביותר לחרקים.

 

פיתיונות רעילים לנמלים מאופיינים כבטוחים ביותר לשימוש ויכולים להמית את הקן והמלכה. בכל עת כדאי לכם לשכור את השירותים של חברת הדברות מקצועית, אשר קרוב לוודאי תעניק לכם את הפתרון הכי מיטבי.  

 

האם נמלת האש מצריכה שיטת הדברה אחרת מאשר נמלה רגילה?

לעומת הדברה נגד נמלים רגילות, הדברה של נמלת האש מהווה התמודדות עם יריב קשוח הרבה יותר. נמלת האש הינה לוחמת בלי כל מורא, והיא חיה בקהילות נפרדות שנלחמות אחת בשנייה בלי הפסקה.

 

בשל כך, כאשר מחסלים קהילה אחת, שמא תגיע להשתלט על הקן שלה קהילה נוספת. כפועל יוצא, לא מספיק רק לדעת כיצד למגר נמלת אש, כי אם נדרש להבין כיצד מבצעים את זה נכון ובצורה אפקטיבית, ובזה בדיוק מתבטאת עבודתו של מדביר מקצועי.

 

למה נמלים מגיעות לבית בעיקר בקיץ?

נמלים קיימות במשך כל עונות השנה, אבל בעונת הקיץ פעילותן מוגברת. הן מתחילות להגיח בחודש אפריל, ואקטיביות עד חודש אוקטובר, כשהשיא הוא בחודשי יולי אוגוסט.

 

במצב של מתקפת נמלים, לפעמים רק ריסוס אינו יפתור את הבעיה, כי אם יסב למלכה של הקן הגביר את קצב ההטלה שלה.

 

איפה נמלים מטילות את הביצים שלהן?

מלכת הנמלים הינה הנמלה היחידה שמטילה ביצים בקן. המלכה שגופה תפוח וגדול, מטילה את כל הביצים בקן ותיכף בתום ההטלה, אוספות הנמלים הפועלות את הביצים שלה לחדרים מיוחדים שבהם יטופלו הביצים עד אשר יבקעו. 

 

מה המחיר של הדברת נמלים בבית ובחצר?

המחיר של הדברת נמלים בבית וחצר הינו החל ממאה תשעים ותשעה ₪. ריסוס פשוט סביב קירות הבית עשוי למנוע תהלוכה של חרקים בסביבה המרוססת, ומחזיק מעמד פחות זמן. עלותו מסתכמת בפחות כסף.

 

זיהוי הקן ושימוש בפיתיונות ג'ל כרוך בהוצאה ניכרת עבור ביקור ראשון, ואם נדרשים שני טיפולים נוספים, יש להוסיף כסף. ברוב המצבים שלושה טיפולים מספיקים למיגור הקן המקורי.